06.08 – M LIGA GRAVEL – Zagnańsk

Zapraszamy na pierwszą imprezę gravelovą organizowaną przez M LIGĘ!!!

Adres: Zalew Umer, 26-050 Zagnańsk

06.08.2022 (sobota)

Harmonogram dnia

8:00 – otwarcie biura zawodów

9:30 – start M LIGA GRAVEL RACE – dystans – ok 85 km z całkowitą sumą przewyższeń ok 1.100 m

Dekoracja zawodników dystansu przewidziana ok godz. 15.00

Po dekoracjach nastąpi losowanie drobnych nagród w loterii

UWAGA!!! Opłata dla mieszkańców Gminy Zagnańsk wynosi 60 zł – (w tym numer startowy)

 

To będzie prawdziwa przygoda gravelowa z M LIGĄ. Czeka na Was przepiękna trasa, która aż w 75% składa się z dróg szutrowych i pięknych leśnych duktów. Nie zabraknie również fragmentów brukowanych oraz kilkusetmetrowych odcinków, gdzie w zależności od pogody może być trudniejszy do przejechania piach lub nieco błota!

To wszystko w pięknych okolicach Gminy Zagnańsk, wiosek i wsi ale przede wszystkim cudownych lasów!

Trasa liczy ok 85 km z sumą przewyższeń ponad 1.100 m. Z miasteczka zawodów zawodnicy wyjadą razem (start wspólny) ale będzie to start honorowy z przejazdem ok 5.5 km drogą asfaltową. Start ostry będzie miał miejsce wraz z rozpoczęciem drogi szutrowej i jednoczesnym początkiem pierwszego podjazdu, na którego szczyt zawodnicy dojadą już na niespełna 9 km. Kolejny wymagający podjazd (nachylenie momentami sięgające 20%) osiągnie swój najwyższy punkt przed 13 km.

Na niespełna 27 km zawodnicy wjadą na słynne szutrowa autostrady, żeby na 30 km wdrapać się na szczyt Kopalnianej Góry! Chwilę odpoczynku, bo niemal 10 km będzie można wykorzystać na rozluźnienie łydek ponieważ już na 40 km rozpocznie się prawie 4 km podjazd szutrową drogą, a jego nachylenie momentami trzyma 8 – 10%… Jest on szczególnie wykańczający ponieważ nie widać jego końca, który jest za delikatnym zakrętem.

Po kolejnych 10 km (które przebiegają m.in. po asfaltowej drodze w samym środku lasu) rozpoczniemy kolejny, tym razem nieco krótszy podjazd, za którym będziemy mieli bardzo niewiele czasu na odpoczynek przed NAJWYŻSZYM punktem całej trasy, gdzie drogą techniczną biegnącą wzdłuż drogi ekspresowej przejedziemy tuż przy szczycie Występa mierzącym ponad 441 mnpm.

Kolejne trzy podjazdy niemal rytmicznie rozłożyły się między 67 a 72 km.

Ostatni, techniczny podjazd (z nieco wypłukanym od ostatnich deszczy podłożem) ma długość 2 km i różnicę wzniesień 55m. Dla rowerów gravelowych będzie to więc jeden z najtrudniejszych odcinków i na pewno da się we znaki zmęczonym już nogom.

Ostatnie 5 km to przewaga lokalnych dróg asfaltowych z malutką, ale trzymającą zmarszczką tuż przed samą metą!

Prosimy Was o zapoznanie się z CAŁYM regulaminem znajdującym się pod TYM LINKIEM

Szczególną uwagę prosimy zwrócić na punkty:

IV – Trasa maratonu

VII – Warunki rozgrywania maratonu

Profil i mapa trasy znajdują się poniżej.

W najbliższym czasie przekażemy Wam plik GPX

 

 

Patronem wydarzenia jest Gmina Zagnańsk, wielkim wsparciem obdarzyli nas lokalni kolarze z Zagnańskiego Stowarzyszenia Rowerowego „Pod Bartkem”

Partnerem głównym imprezy jest TRIRENT

 

Zapisy TUTAJ