28.08 – M LIGA MTB Maraton 5 etap – Zabieżki

Zapraszamy na 5, przedostatni etap cyklu M LIGA MTB Maraton

miejsce: OSP Zabieżki, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 05-430 Zabieżki

UWAGA ZMIANY GODZIN STARTÓW*

8:00 – rozpoczęcie pracy biura zawodów

09:15 – start dystansu JUNIOR (dystans ok 12,5 km – JEDNA runda!)

09:25 – start Rajdu Ligusia (dystans ok 400 m)

Po zjechaniu ostatniego zawodnika dystansu JUNIOR dekoracja

11:00 – start dystansu Challenge (dystans ok 66 km – 2 x 33km – z sumą przewyższeń ok 550m)

11:10 – start dystansu Adventure (dystans ok 33 km – z sumą przewyższeń ok 275m)

Dekoracje dystansów Adventure i Challenge od godz. 14.00

Po dekoracjach dystansów loteria fantowa z drobnymi nagrodami

*Zmiany godzin startów podyktowane są bezpośrednim sąsiedztwem kościoła, w którym w godzinach 7:30, 9:00, 11:00 odbywają się msze święte

 


Zabieżki do tej pory kojarzyły się wszystkim Wam z najmniej wymagającą trasą całego naszego cyklu. Po 28 sierpnia to z pewnością się zmieni. Zarówno na „dorosłej” pętli, jak i na dystansie Junior poznacie ZUPEŁNIE NOWĄ trasę, zmienioną niemal w 70% względem tego, co znacie do tej pory.

Na większości trasy jeszcze NIGDY nie był organizowany żaden maraton MTB, tak więc większość z Was pozna kompletnie nowe ścieżki i dukty leśne.

Twórcą zarówno poprzedniego, jak i obecnego kształtu trasy jest Sylwester Rumsicki z drużyny SuperDrob. Chyba nikt nie zna tych terenów tak dobrze! Kiedy byliśmy na objeździe trasy pokazał nam tak ukryte single i ścieżki, których nigdy w życiu sami byśmy nie znaleźli 🙂

Oprócz takich niesamowitych smaczków trasa poprowadzi Was po fragmencie słynnej „Pętli Wachnika”, czyli kultowego miejsca treningowego kolarzy z okolic Otwocka, Karczewa czy Celestynowa. Na tej pętli (mieszczącej się tuż przy KD 50) swoje kolarskie umiejętności trenował niejeden adept kolarstwa – nie tylko z tych okolic!

Start z dobrze Wam znanej prostej spod samego kościoła, tuż przy OSP Zabieżki. Kiedy tylko znajdziecie się na pierwszych leśnych duktach i peleton nieco się uformuje, czeka Was ostry skręt na pierwsze single. Zaraz po nich trasa zmienia się nie do poznania!

Przejedziecie nowymi fagmentami, pojawią się nowe podjazdy i odwiedzicie zupełnie inne miejsca!

Na trasie, szczególnie w jej drugiej części nie zabraknie fragmentów szutrowych, które poznacie z poprzednich edycji, ale tym razem zostały one ograniczone do minimum.

Finisz to już klasyczna tutaj długa prosta, na której kibice będą mogli obserwować Wasze zmagania i walkę do ostatniego metra!

Poglądowa mapa trasy rundy Adventure (x2 dla Challenge)

Profil trasy

 

Pętla Junior Będzie zdecydowanie ciekawsza od tej z poprzednich lat. Dołożyliśmy single i parę podjazdów, aby młodsi kolarze też poznali te tereny

Poglądowa mapa trasy rundy JUNIOR

Profil trasy

 

TRASY DO POBRANIA TUTAJ