22.08.2020 – M LIGA MTB Maraton #3 Otwock/Mlądz

WRACAMY!!!!!!!!!

Po zawirowaniach i konieczności odwołania właściwego terminu maratonu wracamy na trasę Otwocka/Mlądza już 22 sierpnia!!!

W zeszłym roku ta trasa inaugurowała nasz cykl maratonów. Pogoda nie była dla Was łaskawa: był deszcz, śnieg i przenikliwy, kwietniowy chłód… w tym roku spotykamy się na tej trasie w totalnie innych „okolicznościach przyrody”, w czasie letnim, a miasteczko ulokowane nad rzeką Świder w miejscu, nazywanym przez mieszkańców Mlądza i tej części Otwocka „Pólkami” będzie przypominać o jeszcze trwających wakacjach! 🙂

Na zawody najlepiej dojechać kierując się na adres: Otwock ul. Majowa 300 lub naleźć miejsce na mapie korzystając z tego LINKA

Trasa będzie zróżnicowana i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Startujemy znad samego Świdra i przejeżdżając przez niewielki las (UWAGA! będzie kilka ostrych zakrętów!) wyjeżdżamy na drogi szutrowe i polne. Ten fragment pozwoli peletonowi się rozciągnąć i pogrupować.

Na dystansie 2,7 km dystans JUNIOR skręca w prawo w ulicę Grunwaldzką. Długa prosta droga (aż 2,5 km) wbrew pozorom może zmęczyć szczególnie w przypadku silniejszego wiatru.

Dystans ADVENTURE i CHALLENGE jadą prosto, cały czas po lokalnych drogach szutrowych, na 3 km przecinamy ul. Żeromskiego i dalej peleton cały czas będzie mógł się rozciągać. Na wykresie wysokości doskonale widać, że teren cały czas delikatnie się wznosi. Dodatkowym utrudnieniem będzie dość wyboista nawierzchnia, która po opadach może być błotnista i może być na niej sporo kałuż.

Na 4,2 km wjedziemy w las w sąsiedztwie Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Tutaj peleton zacznie się rozciągać i z pewnością się pogrupuje.

Później przejedziecie na chyba najmniej lubiany fragment trasy – trochę gruzu wysypanego przez mieszkańców (po ostatnich podtopieniach terenu) i długa 600 metrowa prosta między polami, gdzie wciągająca trawa i nierówności nie pozwolą na złapanie rytmu i będą bardzo męczące.

Następnie wjedziemy na teren z bardziej technicznymi i wymagającymi fragmentami. Tutaj odczujecie już kąśliwe podjazdy, single między drzewami i fragmenty, które były wykorzystane podczas XC oraz wyścigu korespondencyjnego. Na ok 10 km będzie pierwsza poważna wspinaczka aż do najwyższego punktu przy starym betonowym znaczniku geodezyjnym.

Kolejne 1,5 km to moment na złapanie oddechu i przemieszczenie się w kultowe rejony Góry Meran.

Jeszcze trochę pokluczymy po pagórkach w tych okolicach, żeby złapać oddech od 15 do 16 kilometra.

Kiedy przejedziemy przez ciasną szczelinę między ogrodzeniem (UWAGA, będzie bardzo ciasno tak więc prosimy o zachowanie ostrożności) i miniemy wjazd do Europejskiego Centrom Zdrowia skręcimy w prawo, żeby rozpocząć ostatnią poważną wspinaczkę na rundzie – podjazd singlem wzdłuż ogrodzenia ECZ. Będzie to dłuugi 700m podjazd zakończony wjazdem na czerwony szlak. Stąd bardzo szybko zjedziemy w stronę ul. Żeromskiego, żeby znaleźć się po jej drugiej stronie i dojechać do ul. Grunwaldzkiej, gdzie połączymy się z rundą JUNIOR.

Od tego miejsca runda JUNIOR oraz ADVENTURE/CHALLENGE pokrywają się.

Na ok. 18,5 km na ul. Mlądzkiej będzie ulokowany bufet. Zaraz po nim przetniemy ul. Majową, przejedziemy drogą szutrową i na 19,5 kilometrze znajdziemy się nad Świdrem, żeby cudownym singlem (prawie 3 km, ale z dużą ilością miejsc do wyprzedzenia) dojechać do miasteczka zawodów (UWAGA na spacerowiczów z dziećmi i psami!!!).

Tutaj swą przygodę zakończy dystans JUNIOR (ok 11,4 km), dystans ADVENTURE (ok 23 km), a dystans CHALLENGE pojedzie na drugą rundę!

Poniżej przedstawiamy mapki dystansów i wykresy przewyższeń

RUNDA JUNIOR

.

wykres przewyższeń dystansu JUNIOR

DYSTANS ADVENTURE (CHALLENGE X 2)

wykres przewyższeń dystansu ADVENTURE/CHALLENGE (wykres jednej rundy)

 

UWAGA!!! LIMIT WJAZDU NA DRUGĄ RUNDĘ NA DYSTANSIE CHALLENGE – 1 h 20 minut od startu!!!

Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie

Zapisów można dokonywać TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy!!!