26.09.2020 – M LIGA MTB Maraton #4 – Zabieżki

Już 26 września zobaczymy się po raz kolejny. Tym razem cykl M LIGA MTB MARATON zagości w Zabieżkach, na całkiem nowej, jeszcze dziewiczej trasie

Tym razem będziecie mieli do czynienia z bardziej mazowiecką trasą o nieco mniejszej sumie przewyższeń niż w naszych poprzednich etapach (ok 170 metrów na 1 rundzie).

Trasa poprowadzona jest po bardzo malowniczych terenach będących we władaniu Nadleśnictwa Celestynów. Kolarze będą mogli zobaczyć urokliwe okolice Rezerwatów Szerokie Bagno czy Czarci Dół. Trasa biegnie w dużej części po szerokich leśnych duktach i szutrowych drogach (to doskonałe fragmenty do jazdy w grupie i tworzenia mniejszych i większych peletonów – również sprawdzi się tutaj umiejętność jazdy na kole i taktyka „oszczędzania energii” 😉 ) nie zabraknie jednak miejsc, gdzie będzie można odskoczyć rywalom podczas podjazdów o zróżnicowanej długości i nachyleniu. Pierwsza część rundy to szybki rozjazd ale już po 1,3 km kolarze wjadą na pierwszą górkę i dość ciasny singiel, na którym z pewnością uformuje się czołówka.

Jeden z dwóch najwyższych punktów na trasie znajduje się już na 2,1 km. Później zawodnicy będą jechać po opadających i wznoszących się leśnych duktach i szutrowych drogach, żeby w końcu dojechać do znanego dobrze (szczególnie kolarzom szosowym) punktu w Ponurzycy.

Stamtąd kolejny odcinek pofalowanego terenu, z którego będzie można zapamiętać szybkie ale bezpieczne zjazdy. Kiedy dojedziemy do szosy biegnącej w stronę osiecka (ok 11,5 km) zawracamy w stronę lasu i taj czeka nas kolejny podjazd po dość miękkim i nieubitym leśny podłożu.

Od tego momentu na przemian będziemy jechać szerokimi szutrami, mniej uczęszczanymi leśnymi ścieżkami, czy wyboistymi duktami, które bardzo utrudnią złapanie rytmu (zawodnicy za FULLach mogą mieć niewielką przewagę).

Nie lada gratką będzie długa prosta (ok. 900 m) do finiszu z lekko wznoszącą się końcówką. Kolarze już z daleka będą widzieli miasteczko zawodów oraz kościół, który będzie niemalże na wprost finiszujących.

Bardzo dziękujemy za pomoc przy wytyczeniu tej rundy Sylwkowi Rumsickiemu, który był głównym pomysłodawca jej kształtu.

UWAGA!!! ZMIANA GODZIN STARTU!!!

8:00 – początek imprezy

9:15 – start wyścigu Kids na dystansie JUNIOR – 2 rundy po ok. 6,0 km każda (łącznie ok. 12 km)

10:30 – RAJD LIGUSIA

11:15 – start sektorowy dystansu CHALLENGE – 2 rundy po ok. 26 (łącznie ok 52 km)

11:25 – start sektorowy dystansu ADVENTIRE – 1 runda ok 26 km

Suma przewyższeń na jednej rundzie to ok 170m.

MAPA TRASY

WYKRES TRASY

Bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Ekipa M LIGI