19.09.2020 – M LIGA XC #3 – Finał

FINAŁ cyklu XC na otwockim Meranie…

Już po raz siódmy!!! spotkamy się w Otwocku na górze Meran!

Zawodnicy, którzy brali udział w poprzednich edycjach na Meranie wiedzą, że jest to jedna z najciekawszych tras całego cyklu. W tym roku odbędzie się tutaj finał cyklu zaledwie TRZECH imprez M Liga XC, a do końca sezonu zostaną już tylko dwa niezwykle ciekawe maratony w równoległym cyklu M Liga MTB Maraton.

Długość jednej pętli wynosi ok. 3,4 km z sumą przewyższeń niemal 90 m. Trasa jest interwałowa i jest niewiele miejsc, w których da się odpocząć. W tym roku trasa jest nieco szybsza a grunt lepiej związany niż rok temu. Jest trochę mniej piachu co z pewnością bardzo Wam się spodoba. Dużo technicznych fragmentów, szybkie zjazdy i mocne podjazdy… single, korzenie i przeszkody… Nie możecie zwlekać! Trzeba tutaj po prostu być!!!

Czeka Was kawał dobrego ścigania, sportowa rywalizacja, sprawdzenie swoich sił i umiejętności, ale przed wszystkim świetna zabawa i satysfakcja z ukończenia nietuzinkowego wyścigu!

Dla Dzieciaków z kategorii Kids pętla jak zwykle będzie nieco krótsza i łatwiejsza

Już tradycyjnie na MERANIE powalczycie o ZŁOTE KALESONY w klasyfikacji OPEN Kobiet i mężczyzn w wyścigu nr 2 oraz OPEN w wyścigu nr 3

Przybliżony program zawodów:

08:30 rozpoczęcie imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09:30 start nr 1) kategorie: Kids D1, D2, C1, C2 (od dwóch do trzech rund)

Dekoracja po wyścigu

10:30 start nr 2) kategorie: młodziczka*, młodzik*, juniorka młodsza*, junior młodszy, masters II, III i IV, kobiety:  juniorka, elita, Ladies (pięć rund)

*kategorie: młodziczka, młodzik i juniorka młodsza wystartują przed pozostałymi kategoriami z handicapem maksymalnie 8 minut oraz zakończą wyścig po przejechaniu właściwej liczby rund dla swoich kategorii (od dwóch do trzech rund).

Dekoracja po wyścigu

12:30 start nr 3) kategorie: junior, masters I, elita (siedem rund)

Dekoracja po wyścigu

Dekoracje w klasyfikacjach generalnych – indywidualnych i drużynowych oraz loteria z nagrodami

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Na zawody dostaniemy się od ulicy Reymonta na wysokości numeru 122. Na ul. Reymonta po stronie lasu (wzdłuż całej ulicy) będzie można parkować samochody (zwracamy się ze szczególną prośbą o nie zastawianie posesji).

Tak jak w zeszłym roku imprezę wspiera Urząd Miasta Otwocka.

Zaglądajcie tutaj oraz na FB!