14.08 – M LIGA MTB Maraton – 6 etap – Mińsk Mazowiecki

Zapraszamy na 6 etap M LIGA MTB Maraton w okolice Mińska Mazowieckiego na KOMPLETNIE NOWEJ i zmienionej trasie!!!

Miejsce: Mienia 295 – 05-319 okolica Domu Pomocy Społecznej „Jedlina” – najlepiej dojechać na miejsce kierując się na firmę MAJSTERPOL w Mieni

data: 14.08.2021

8:30 – początek imprezy – rozpoczęcie pracy Biura Zawodów

09:30 – start wyścigu Kids na dystansie JUNIOR – 2 rundy po ok 5,5 km (łącznie ok 11 km)

10:45 – RAJD LIGUSIA

11:30 – start sektorowy dystansu CHALLENGE – 2 rundy po ok. 25 (łącznie ok 50 km)

11:40 – start sektorowy dystansu ADVENTIRE – 1 runda ok 25 km

suma przewyższeń na 1 rundzie wynosi ok 140m

Na zawody najlepiej dojechać z przez Mińsk Mazowiecki kierując się drogą na Cegłów lub autostradą A2

Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie mogliśmy zorganizować zawodów na znanej już Wam trasie ze startem na stadionie piłkarskim. Niestety służby mundurowe nie byłyby w stanie zabezpieczyć przejazdów przez wszystkie drogi publiczne. Z początku bardzo nad tym ubolewaliśmy, ale czasami zrządzenie losu potrafi przynieść niesamowite rozwiązania 🙂

Na pomoc przyszedł niezastąpiony Robert Rosochacki, współtwórca dotychczasowych tras w Mińsku. Nikt tak jak On nie zna tych okolic!!! Robert zaproponował alternatywną trasę w kompletnie innym miejscu ale… według nas trasa jest PRZEFAJNA!!!

Część rundy biegnie wokół Rezerwatu Przyrody „Jedlina”. To niezwykłe miejsce, z przepięknym lasem.

Trasa jest dość zróżnicowana. Nie zabraknie na niej tego, co kochacie, czyli singli, szutrów, zjazdów i podjazdów. Będzie trochę wymagających przepraw przez piach ale również przez podmokłe tereny Mińskich lasów, na których po ostatnich obfitych opadach woda na pewno nie opadła!!! Szykujcie się więc na fragmenty, gdzie nie przejedziecie suchą stopą!

Mapa i profil trasy

 

Dzięki uprzejmości firmy MAJSTERPOL producenta bardzo szerokiej gamy produktów asortymentu budowlanego ok 500 metrów przed miasteczkiem zawodów udostępniony będzie parking wraz z wodą do umycia rowerów.

Zapraszamy Was na NIEZAPOMNIANY maraton!!!

Ekipa M LIGI!