26.06 – M LIGA XC – 2 etap

M LIGA XC – 2 edycja!
Mińsk Mazowiecki, ulica Stankowizna – Pomnik najstarszej sosny w Polsce
11:00
Otwarcie Biura Zawodów
12:00 – 12:45
start 1) kategorie KIDS D i C, Juniorka Młodsza + dekoracja i losowanie drobnych nagród
12:45 – 14:15
start 2) kategorie Młodzik/Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka, Elita K. Ladies I i II, Masters II, III, IV + dekoracja
14:15 – 16:00
start 3) kategorie Junior, Elita M. Masters I
16:00 – 16:15
dekoracja + losowanie drobnych upominków

Już 26 czerwca wracamy do Mińska Mazowieckiego!

Ostatni raz byliśmy tutaj w 2019 roku, niestety covid nie pozwolił nam zorganizować wyścigu w zeszłym sezonie 🙁

Bardzo stęskniliśmy się za tym miejscem, dlatego wracamy do ścigania „wokół najstarszej sosny w Polsce”.

Charakter trasy wydaje się być nieco spokojniejszy od pozostałych tras M LIGI. Pętla jest dłuższa, ale jej pokonanie może zająć mniej czasu, ponieważ trasa jest wyjątkowo szybka.

Kiedy dwa lata temu miejsce pokazał nam Robert Rosochacki wiedzieliśmy, że chcemy tu zrobić zawody, a wyścigowa i oficjalna premiera tej trasy miała miejsce 4 sierpnia 2018 roku 🙂

Na trasie jest trochę dłuższych prostych, ale techniczne single, sztywne podjazdy, nagłe zawrotki czy super zjazdy powinny dać Wam radość ze ścigania. Jesteśmy pewni, że Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji się tutaj ścigać polubią to miejsce.

Prosta start/meta umiejscowiona jest na szutrowym dukcie leśnym. Po ok. 200 m kolarze skręcą w prawo w ciasny zakręt, gdzie będzie pierwszy węższy selektywny podjazd. Tutaj zaczyna się bardziej wymagająca część rundy usiana na przemian zjazdami, sztywnymi i krótkimi podjazdami oraz ciasnymi zakrętami. Taki rollercoaster będzie trwał przez całe 1700 m, aż trasa nieco się uspokoi.

Przez kolejne 1000 m mamy wrażenie, jak byśmy cały czas jechali w dół. Tutaj prędkości będą naprawdę duże i wiemy o tym, że miejsce, w którym pozornie można odpocząć będzie Was tylko napędzać do jeszcze większego wysiłku.

Ok. 3,5 km będzie bardzo trudny odcinek ze zjazdem wprost do rzeczki Srebrnej. Tuż nad rzeczką będzie singiel zakończony stromym podjazdem.

Niespełna 500 m do mety każdego okrążenia trasa poprowadzi obok pomnika przyrody, jakim jest najstarsza sosna w Polsce. Stąd zostanie nam już kilka zakrętów, łagodniejszych zjazdów i podjazdów, żeby z bocznej ścieżki wyjechać na szutrową drogę, skąd widać już będzie naszą niebieską bramę startową.

Długość pętli wyniesie ok. 4,5 km, a suma przewyższeń to ok. 50 m.

Dla dzieci pętla będzie oczywiście skrócona, ale z pewnością znajdą się na niej trudniejsze odcinki.

Profil trasy poniżej

Na wyścig najlepiej dojechać wpisując w nawigacji adres: Mińsk Mazowiecki, Stankowizna, a miasteczko zawodów będzie się znajdowało na parkingu leśnym ok. 1,2 km od skrzyżowania z ul. gen. Sosnkowskiego.

Parking dla samochodów będzie umiejscowiony po drugiej stronie ulicy Stankowizna, naprzeciwko rozgrywanego wyścigu dlatego bardzo prosimy o ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę.

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa M Ligi