Typowania i prognozy…

Już za dwa tygodnie wielki finał pierwszego cyklu Małej Ligi XC. Przyjrzeliśmy się więc klasyfikacji generalnej żeby sprawdzić, kto już jest pewny swojego miejsca, a gdzie może dojść do najciekawszej rywalizacji.

Już za dwa tygodnie wielki finał pierwszego cyklu Małej Ligi XC. Przyjrzeliśmy się więc klasyfikacji generalnej żeby sprawdzić, kto już jest pewny swojego miejsca, a gdzie może dojść do najciekawszej rywalizacji.

Na początek tylko przypomnienie bardzo ważnego fragmentu naszego regulaminu: „…Do klasyfikacji generalnej Małej Ligi XC zaliczane będą punkty zdobyte w PIĘCIU najlepszych startach. Przy równej ilości punktów decyduje miejsce osiągnięte na ostatniej, finałowej edycji.”

Tak więc tylko Ci zawodnicy, którzy już mają PIĘĆ startów, lub piąty będzie podczas finałowej imprezy będą klasyfikowani w generalce!

…w takim razie zaczynamy nasze analizy w wybranych kategoriach

Na pierwszy ogień idą najmłodsi 🙂

Kategoria D1

W chwili obecnej na czele tej kategorii jest Weronika Skrzyńska – Raz na Wozie Brzeziny MTB Team. Mając 5 startów zgromadziła 105 punktów. Na drugim miejscu, z ilością 100 punktów plasuje się Maria Ambrożkiewicz – WKK, która w chwili obecnej nie jest klasyfikowana (na razie 4 starty). Jeśli jednak pojawi się na wielkim finale zapowiada się fascynujący pojedynek o pierwsze miejsce w generalce między Weroniką i Marysią. O trzecie miejsce powalczą inne zawodniczki Warszawskiego Klubu Kolarskiego, Zosia Krysik (już 5 startów) i Liwia Michalczyk (na razie 4 starty)

Kategoria C1

Aż pięciu zawodników ma już 5 startów i ma zapewnione miejsce w klasyfikacji generalnej. Teoretycznie wszystko jest jasne: 1 miejsce zajmuje Michał Gruca – Kamyk Radzymin MTB Team, 2 miejsce Piotr Szyszko – WKK, 3 miejsce Mikołaj Pożyczka… ale to jest sport, tutaj walczymy do samego końca!!! Trzeba przygotować sprzęt i podejść do wyścigu z chłodną głową! Liczymy więc na bardzo ciekawy wyścig w tej kategorii 🙂

Kategoria C2

Tutaj na niezagrożonym 1 miejscu jest już Jan Michalczyk, ale ciekawie zapowiada się walka o 2 i 3 lokatę. Wszystko zależy od tego, czy na starcie pojawi się Stefan Mandes (obecnie 4 starty), który zgromadził taką samą ilość punktów co Kacper Gawlik (już 5 startów i pewna obecność w generalce). Wszyscy Panowie reprezentują Warszawski Klub Kolarski

Kategoria Junior Młodszy

Tutaj mamy obecnie jednego zawodnika, który spełnia kryterium 5 startów. Jest to Mateusz Dudman – WKK. Jeśli jego teamowy kolega Patryk Rzepecki wystartuje 15 października, wówczas to On zajmie 1 miejsce w generalce.

Młodziczka

Nie wiemy, czy można o młodej kobiecie napisać TERMINATORKA, ale pokusimy się o takie określenie dla Marianny Żylik z WKK, która w każdym wyścigu detronizuje rywalki i jako jedyna spełni kryterium do klasyfikacji generalnej w swojej kategorii.

Młodzik

W tej kategorii pierwszego miejsca już nie odda Antoni Świderski – Trezado BikeTires.pl, który zgromadził 110 punktów po 5 startach. Zapowiada się jednak niesamowity pojedynek o 2 miejsce pomiędzy Mateuszem Szyszko, a Janem Ambrożkiewiczem (zawodnicy WKK). Jeśli Janek pojawi się na starcie o 2 miejscu w klasyfikacji generalnej będą decydowały pojedyncze punkty, być może nawet miejsce zdobyte podczas finału! Będziemy śledzić ten pojedynek z wypiekami na twarzy!!!

W kolejnych wyścigach też nie zabraknie emocji!

Kategoria Ladies

Bardzo cieszy nas fakt, że aż 4 dziewczyny spełnią kryterium 5 startów i zostaną sklasyfikowane w ostatecznym rankingu! Na podium w generalce sytuacja jest już właściwie rozstrzygnięta, ale mamy nadzieję, że na finałowym wyścigu jak zawsze będziemy mogli obserwować walkę do samego końca! 1 miejsce zajmuje Zofia Czyż – Ibox Mała Liga Cycling Team, 2 miejsce należy do Justyny Małek z KK Cyklon Warszawa, a 3 miejsca już nie odda Katarzyna Skura – Absolute Bikes Redingo Team.

Kategoria Masters I

W tej kategorii zwycięstwo w generalce zapewnił już sobie Arkadiusz Jusiński – TRW Cloudware Team gromadząc 115 punktów (po 5 startach). Drugim zawodnikiem spełniającym kryterium ilości startów jest obecnie Roman Abramczyk – Trezado BikeTires.pl, ale sądzimy, że na starcie pojawią się zawodnicy, którzy będą chcieli powalczyć o generalkę, a którym brakuje tylko jednego startu: Jacek Rządca – Trezado BikeTires.pl, Kamil Karwat – RoweryLady.pl, Michał Kostrzewa – PRB Kombud. Coś czujemy, że może być naprawdę ciekawie!!! W tej kategorii jest jeszcze kilku zawodników, którzy już spełniają kryterium ilości startów, lub brakuje im tylko jednego wyścigu do znalezienia się w klasyfikacji generalnej.

Kategoria Masters II

Piotr Małek z KK Cyklon Warszawa zapewnił już sobie 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego największy rywal Daniel Pepla, niestety nie osiągnie wymaganego minimum startów tym samym dając szansę innym zawodnikom na walkę o pozostałe miejsca na podium w generalce… o ile wystartują w finałowym wyścigu 🙂

Szansę na 2 miejsce ma Michał Świderski – Trezado BikeTires.pl, a o 3 miejsce mogą powalczyć: Robert CyranowiczJacek Janowski – Absolute Bikes Redingo Team oraz Marcin Borkowski – Polski Klub MTB. Jest jeszcze kilku zawodników, którzy już osiągnęli minimum 5 startów, lub zostaną sklasyfikowani jeśli wystartują w finałowej edycji 🙂

Kategoria Masters III

Tutaj mamy dwóch zawodników, którzy już spełniają kryterium 5 startów: Jerzy Stękiel – Goggle Pro Active Eyewear (96 punktów po 5 startach) oraz Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team (75 punktów). Jeśli jednak w finałowej edycji wystartuje Jarosław Mitas z Kliniki Rowerów ma On Olbrzymie szanse na wywalczenie 1 miejsca w generalce w tej kategorii.

Kategoria Masters IV

W tej kategorii zawodnikiem, który może zostać samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej jest Sławomir Wysocki – Patnet team, który ma obecnie 4 starty w Małej Lidze XC i brakuje mu tylko symbolicznej kropki nad „i”, żeby przypieczętować świetny sezon w naszym cyklu 🙂

Kategoria Elita Mężczyzn

W tej kategorii właściwie wszystko jest już jasne. Decyduje liczba startów, a to kryterium spełniają: Błażej Jakóbowski – WGR Team (po 5 startach 79 punktów), Jacek Olbryś – GO Sport AK-Sped Team (57 punktów), Evgeny Frolov – MayerSport Bokserska Autoserwis… i chyba tą trójkę będziemy dekorować w generalce, ale liczymy na walkę o każdy punkt do samego końca!!!

Pozdrawiamy serdecznie i widzimy się już niebawem!

Ekipa Małej Ligi XC