M LIGA wesprze Fundację Świętego Mikołaja

Zbiórka rowerów i środków finansowych trwa nadal. Ukraińskie dzieci potrzebują naszej pomocy!

UWAGA APEL SPECJALNY!!! Wśród ukraińskiej młodzieży jest wysportowany 14 letni chłopiec, który przed wojną intensywnie jeździł na rowerze. Chłopiec ma ponad 170 cm wzrostu. Szukamy dla Niego odpowiedniego sprzętu! 

 

Podczas inauguracji w Łodzi mogliście dorzucić do naszej puszki „SLAVA UKRAINI” parę groszy w zamian za medal – cegiełkę. Zebraliśmy prawie 800 zł a na zawody przywieźliście 3 sprawne rowery dla dzieciaków w różnym wieku.

Zdecydowaliśmy nie kończyć tej akcji, wręcz przeciwnie! W dalszym ciągu będziemy zbierać pieniądze i zachęcamy Was do przekazywania rowerów.

Dzięki Fundacji Świętego Mikołaja rowery zostaną przekazane bezpośrednio do potrzebujących dzieciaków a środki finansowe odpowiednio wykorzystane.

 

„Założyliśmy Fundację Świętego Mikołaja, bo mimo dorosłego wieku nie chcieliśmy przestać wierzyć w istnienie św. Mikołaja. I w ten sposób, już od 20 lat pomagamy dzieciom w potrzebie.”

Takie zdanie wita odwiedzających stronę Fundacji Św. Mikołaja w zakładce „o nas”.

Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 1998 roku. Do 2002 roku działała jako nieformalna grupa przyjaciół pod szyldem Agencji Świętego Mikołaja. Przez wiele lat Fundacja zajmowała się organizacją kampanii społecznych. Do dziś zrealizowali ich kilkadziesiąt m. in. „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” na rzecz hospicjum dla dzieci, „Grunt to rodzina!” na rzecz rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, „Mama w pracy”, „Bóg się rodzi!”, „Pomóż samotnym matkom” dla Caritas Polska. Fundacja obejmowała swoim wsparciem domy samotnej matki, hospicja dla dzieci i rodzinne domy dziecka, dzieci z syryjskiego Aleppo. Przy współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia organizowała kampanie Dnia Papieskiego. Przez 5 lat wspólnie z firmą IKEA prowadziła ogólnopolski program stypendialny „Na Rodzinę Można Liczyć”.

Fundacja zrealizowała kilkadziesiąt analiz problemów społecznych oraz badań mierzących skuteczność swoich kampanii, przekazała miliony złotych na pomoc potrzebującym. Dziś najważniejszy projekt Fundacji to Stypendia św. Mikołaja, dzięki którym zdolni, zaangażowani społecznie uczniowie z niezamożnych rodzin otrzymują szansę na rozwój swoich zainteresowań i pasji.

Misja Fundacji to rozumieć i pomagać. Jak mówią przedstawiciele Fundacji chcą pomagać mądrze, tak jak Ich patron – biskup św. Mikołaj, jeden z największych świadków wyobraźni miłosierdzia. Łączą działalność charytatywną, edukacyjną i naukową.

Jako M LIGA będziemy wspierać działania Fundacji, do czego zachęcamy również startujących u nas zawodników.

Na poniższy numer rachunku można wpłacać datki na pomoc ukraińskim dzieciom.

37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
tytuł przelewu: pomoc dzieciom z Ukrainy darowizna