25.09 – M LIGA MTB Maraton 6 etap – FINAŁ – Wawer

WIELKI FINAŁ M LIGA MTB MARATON 2022 – WAWER

 

Kiedy: 25.09.2022

Gdzie: Wawer, Czarny Staw TUTAJ PINEZKA

dojazd od strony al. Dzieci Polskich – od ul. Kociszewskich – Mapka dojazdu:

dojazd od strony ul. Patriotów – ul. Ezopa, ul. Żarecka do ul. Czołgistów – Mapka dojazdu:

Harmonogram zawodów:

8.30 – Otwarcie Biura Zawodów

9.30 – Start dystansu JUNIOR (1 pętla ok 9 km)

9.45 – Rajd LIGUSIA

10.45 – dekoracja dystansu JUNIOR +klasyfikacje generalne

11.00 – start dystansu CHALLENGE (pierwsza pętla ok 28 km, druga pętla ok 24 km – ok 500 m przewyższenia na całym dystansie)

11.10 – start dystansu ADVENTURE (jedna pętla ok 28 km – ok 250 m przewyższenia na całym dystansie)

Ok. 13.30 – dekoracja dystansów ADVENTURE i CHALLENGE

ok. 14:00 – dekoracje w klasyfikacjach generalnych indywidualnych i drużynowych – po dekoracjach losowanie nagród

ZAPISZ SIĘ!!!

 

Finał jak zwykle obfituje w dodatkowe atrakcje!!! Rozlosujemy świetne wartościowe nagrody ufundowane przez naszych partnerów!!!

Śledźcie nasz fanpejdż na Facebooku

 


Zapraszamy na finał cyklu M LIGA MTB Maraton na Wawer.

Miasteczko zawodów będzie się mieściło nad samym Czarnym Stawem. Ci, którzy biegli w naszym Biegu „Wygraj z Depresją” doskonale znają to miejsce! Klimat tej okolicy jest wyjątkowy. O tej porze roku ta okolica będzie jeszcze piękniejsza niż zimą. Ferie jesiennych barw z pewnością dodadzą kolorytu Waszym sportowym zmaganiom.

Trasa jest ZUPEŁNIE INNA niż poprzednie nasze etapy na Wawrze. Dzięki Pawłowi Kołodziejkowi znów odkryjemy ten teren na nowo. Większość z Was zna te okolice doskonale i mogłoby się wydawać, że absolutnie nic nowego tutaj nie odkryjemy… a jednak. Jesteśmy pewni, że niektórymi fragmentami będziecie zaskoczeni. Paweł Kołodziejek po raz kolejny udowodnił, że z tymi terenami jest jak z dobrym zestawem klocków LEGO. Niby znamy każdy klocuszek i ułożyliśmy już wszystkie możliwe konfiguracje, po czym okazuje się że mamy kolejne… i kolejne… i kolejne pomysły, które za każdym razem zaskakują.

Cytując autora trasy – będzie ona ani łatwa, ani trudna – w sam raz na finał!!!

Prosto spod Czarnego Stawu pojedziecie na ok 4 km rundę, na której peleton się uformuje. Prawdziwe ściganie rozpocznie się na ok 5.0 km gdzie pierwszy podjazd powinien wyłonić czołówkę najmocniejszych z Was.

Na trasie nie będziecie się nudzić! Będzie trochę prostych, gdzie będzie można złapać żel czy odpocząć na kole, ale zdecydowana większość trasy to niesamowite – znane Wam w tych stronach single, szybkie zjazdy i podjazdy oraz zmienna nawierzchnia – od świetnie trzymających szutrów, doskonale ubitych leśnych duktów, poprzez twarde ścieżki… skończywszy na najbardziej chyba znanych w tych okolicach Mazowsza wydmach.

Ostatnie opady świetnie związały grunt, tak więc jest nadzieja że trasa będzie szybka!!!

Wjazd na drugą rundę (przy dystansie Challenge) będzie omijał pierwsze 4 km z rundy pierwszej, tak więc na drugim okrążeniu czeka Was 24 km ścigania.

Bufet będzie się znajdował na 19 km

 

 

MAPA DUSTANSU ADVENTURE / CHALLENGE x 2

GPX do pobrania

WYKRES TRASY