Dziękujemy za 2020, życzymy zdrowia i NORMALNOŚCI w 2021

Ten zwariowany rok dobiega końca. Nowy ROK 2021 MUSI być lepszy… i na pewno będzie!

Kiedy pod koniec 2019 roku całą ekipą M LIGI robiliśmy burzę mózgów uznaliśmy, że rok 2020 będzie dla nas przełomowy. Postawiliśmy na rozwój, sporo zmian, mieliśmy wizję tego jak nasz cykl ma wyglądać oraz obrane kierunki, w których chcemy iść.

Na początku tego roku uaktywniliśmy się bardzo mocno w mediach społecznościowych, rozpoczęliśmy naszą kampanię „Już nie MAŁA – po prostu M LIGA”. Rozpoczęliśmy współpracę z nowym patronem medialnym, radiem ESKA ROCK, pojawiliśmy się również na antenie największego sportowego internetowego radia w kraju WESZŁO.FM. Oficjalnie powołaliśmy do życia naszą maskotkę LIGUSIA, która miała towarzyszyć dzieciom podczas Rajdu Ligusia. Plany były ambitne a cele na wyciągnięcie ręki… ale na przełomie lutego i marca przyszedł wirus i wszystko się zatrzymało.

W pierwszym momencie szok i zaskoczenie. Pierwsze trudne decyzje, przełożenie (w rezultacie odwołanie) pierwszych wyścigów i wielka niewiadoma, jak ten sezon będzie wyglądać.

Trudne sytuacje jednak zmuszają do nietypowych i nowych rozwiązań. Jako pierwsi w kraju zorganizowaliśmy dwa korespondencyjne cykle MTB. Liczba zawodników, która wzięła w nich udział przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a dobrowolne wpłaty dały naszemu stowarzyszeniu choć odrobinę oddechu. W międzyczasie stworzyliśmy cykl internetowych wywiadów „M LIGA ZADAJE PYTANIA” i tutaj znów miłe zaskoczenie, ponieważ w każdą środę przez 10 tygodni z rzędu licznie zasiadaliście przed komputerami, aby posłuchać ciekawych ludzi – Waszych koleżanek i kolegów. Później był Dzień Dziecka z Ligusiem, sprzedaż koszulek z hasłem #jestemodpowiedzialny i kominów M LIGI. Podczas sprzedaży zabraliśmy paręset złotych i przeznaczyliśmy je na zakup środków ochrony dla medyków.

…aż w końcu w czerwcu mogliśmy ruszyć z sezonem, jednak bez 100% pewności, czy będzie nam dane dotrwać we względnej normalności do jego końca – jak się później okazało finał musieliśmy zorganizować w bardzo ograniczonej formie.

Niemal wszystko musieliśmy przemodelować i wymyślić „od nowa” począwszy od sposobu komunikacji, poprzez organizację skończywszy na wręczeniu trofeów i nagród (wręczyliśmy ich gruuubo ponad 100, w większości udało się to zrobić OSOBIŚCIE!!!)

Bez względu jednak na te zawiłości NIE ZAWIEDLIŚCIE!!!

Dlatego specjalnie dla Was udostępniamy na naszym profilu na FB specjalną grafikę, na której znajdują się nazwiska WSZYSTKICH uczestników imprez zorganizowanych przez nas w 2020 r: wyścigów korespondencyjnych, normalnych maratonów MTB, wyścigów XC oraz biegów w ramach M LIGA CROSS RUN). Łącznie wystartowało ponad 700 zawodników!!! Przyznacie że jak na „rok covidowy” jest to imponujący wynik!!!

Oznaczajcie się na grafice na Facebooku! Będzie nam bardzo miło!!!

Nie zawiedli również nasi partnerzy, którym w tym miejscu BARDZO chcielibyśmy podziękować!

Nadleśnictwo Celestynów na czele z Nadleśniczym Arturem Dawidziukiem

Impet Computers, właścicielowi marki iBOX na czele z Ryszardem i Rafałem Antolak

Goody Salon Reklamy na czele z Anią i Łukaszem Łukasiak

Sport Station z najlepszymi mechanikami Arkiem Witkowskim i Piotrkiem Adamcem

Absolute Bikes z Tomkiem Zygnerem

Elvelo z Pauliną i Tomkiem Papierok

For Sport Lab z Kamilem Rajczakiem

Pro Timer z Justyną Dudczak, Przemkiem Kostrzewą i całej ekipie

a także

SWANS, TREZADO, CECHINI MUSZYNA, ELA FOLIE, WILLA ESKAPADA, MYBIKE.PL, AUTO KOWALCZYK oraz Marcinowi Grucy!

Podziękowania ślemy również naszym patronom medialnym

ESKA ROCK

Linia otwocka z Marcinem Suligą

MTBXC.PLPawłem Kuflikowskim

Magazyn BIEGANIE

Za jak zwykle niezapomniane zdjęcia dziękujemy niezawodnemu Zbyszkowi Kowalskiemu

Podziękowania ślemy również do Tomka i Oli Celińskich, za wsparcie przy M LIGA CROSS RUN

Dziękujemy również Panu Janowi Seremetowi oraz Marcinowi Sotynowi

Chcielibyśmy podziękować również Urzędowi Miasta Otwocka, w szczególności Sylwii Konopackiej-Bąk, Magdzie Szczęsnej oraz Agnieszce Dąbrowskiej

Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć również na ręce p. dyr. Karola Małolepszego oraz p. Anny Lech z Medycznej Szkoły Policealnej w Otwocku

Nasze imprezy nie mogłyby się odbyć be zabezpieczenia, które zapewnili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, strażacy z OSP Zabieżki, OSP Brzóze oraz młodzież z klas mundurowych pod przewodnictwem Izy Jedlińskiej

Dziękujemy również ratownikom z zespołu ROBMED, a za posiłek regeneracyjny podziękowania należą się firmie CaterMark

Za super współpracę dziękujemy również Pani Ewie Olszewskiej TOI TOI

Bardzo dziękujemy Grześkowi Bąkowi – E-Lupin, Kacprowi Bąkowi – AVOCADO oraz pracowni ROBÓTEK RĘCZNYCH BABCI BASI (Basi i Jankowi Mycielskim) za wyjątkowe maskotki LIGUSIA

Dziękujemy również Aleksandrze Okuljar za wsparcie w działaniach w social mediach, Ninie Król za pomoc w cyklu CROSS RUN, Oli Koczubie vel Pietrzykowskiej za pomoc przy organizacji i najmłodszemu członkowi naszej ekipy Alkowi Wołoszczukowi za zaangażowanie w sprzątanie tras i miasteczka zawodów.

Dziękujemy Przemkowi Bronikowskiemu – Przemo-Car za szybką pomoc mechaniczną i Robertowi Rosochackiemu – Rower na Ścianę za usługi stolarskie.

Wielkie słowa uznania należą się również Kamilowi Karwatowi, Sylwkowi Rumsickiemu Maćkowi Kałużyńskiemu za pomoc w wyznaczaniu tras maratonów, zarówno tych w okolicach Otwocka jak i w Łodzi

Dziękujemy również dwóm Darkom: Darkowi „Norrisowi” Lewickiemu, za dzielne pilotowanie i zamykanie peletonu oraz Darkowi Dyrkowi za wsparcie i ufundowanie numerów na przyszły sezon dla najbardziej wytrwałych zawodników

Nasze zawody nie mogłyby się odbyć bez cichych bohaterów, którzy po raz kolejny byli dla nas wsparciem:

Ania Piela-Obidzińska i Darek Obidziński, Agnieszka Jakowicz (odpowiedzialna za naszego LIGUSIA i nie tylko), Grześ Rybiński, Kacper Radomski, Piotr Szarek, Elżbieta Stachurska oraz wszyscy zawodnicy naszej drużyny iBOX MLIGA CYCLING TEAM, którzy często pomimo zmęczenia po przejechanym maratonie pomagali w sprzątaniu trasy i miasteczka zawodów.

Szczególne podziękowania za wielkie zaangażowanie kierujemy do Wioli Nicińskiej, jednego z filarów biura zawodów!

Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy, a jeśli tak się stało najmocniej przepraszamy

 

Życzymy NORMALNOŚCI w Nowym 2021 roku!!!

Zarząd Stowarzyszenia

Maciej Mycielski

Ewa Mycielska

Wojciech Wołoszczuk