Absolutebikes – cieszymy się z tej współpracy!!!

Nagrody od Absolutebikes już u naszych zawodników!

W tym sezonie naszym nowym partnerem został Absolutebikes. Wśród zawodników startujących w naszych zawodach rozlosowaliśmy sporo przydatnych akcesoriów oraz nagrody główne, kask i koła karbonowe Bontrager.

Szczęśliwym posiadaczem kasku Bontrager Specter WaveCel został Grzegorz Stefanek, który napisał kilka słów o wrażeniach z jego użytkowania.

Po szczęśliwym losowaniu i pierwszej radości okazało się, że kask jest zły i do niczego się nie nadaje, znaczy rozmiar jest zły:) albo kask za mały albo głowa za duża. Oczywiście bez problemu wymieniłem w Absolut Bikes w Pruszkowie przy okazji zmieniając kolor na bardziej pasujący do moich stylizacji:) i wcale nie chodziło o to, że czarny wyszczupla:)
 
Pierwsze wrażenie i wygląd – wrażenie robi, do tej pory jeździłem w markowym kasku z bardziej „budżetowej” półki i różnica jest duża, rzuca się w oczy solidność skorupy, jej sztywność, precyzja wykonania. 
Rozpoznanie w boju – dużo w nim nawojować nie zdążyłem i system chłodzenia to już w przyszłym roku sprawdzę. Kask jest głęboki czyli pewnie przez to bezpieczniejszy, ale przy wkładaniu  trzeba więcej czasu poświecić na dopasowanie bo potem opiera się o okulary – przynajmniej na mojej głowie tak to działa. Zapięcie magnetyczne – bajka, zbliżam do siebie te magnesy a one same robią klik i zapięte, rozpięcie też błyskawicznie i bez szarpania się. Tylna regulacja – boa – zaciska jakoś delikatniej i precyzyjniej niż tradycyjne plastiki, trzeba mocniej skręcić niż się wydaje bo potem lata na korzeniach. Generalnie zakładam i za chwilę zapominam, że mam coś na głowie. 
Moją wątpliwość budził brak daszka, wiem – nie nadawałby się na szosę:) ale jest na tyle głęboki i gruby, że w zasadzie daje radę.
Stopnia ochrony przy upadku na szczęście nie musiałem weryfikować ale od tego są już testy 🙂
Wady – co jakiś czas muszę podciągać pasek pod brodą bo się delikatnie poluzowuje. Jak trochę popadało to na magnesach pojawił się rdzawy nalot i już się blokowały, po przetarciu wszystko wróciło do normy. 
 
Reasumując, jestem zachwycony, polecam i w przyszłym roku poproszę taki dla mojego Młodzika:)
Pozdrawiam
Grzegorz Stefanek