I BIEG „Wygraj z Depresją” szczegóły trasy

10 kilometrów przepięknej leśnej trasy w przecudownym zimowym klimacie

Już za półtora tygodnia pobiegniemy w I Biegu „Wygraj z Depresją”, nad którym honorowy patronat objęli:

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii

Burmistrz Dzielnicy Wawer miasta stołecznego Warszawy

Nadleśnictwo Celestynów

Chcielibyśmy w tym miejscu podać Wam kilka szczegółów dotyczącej całej imprezy, jak i samej trasy.

Bieg odbędzie się 21 lutego w niedzielę (na dwa dni przez Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją). Spotykamy się w przepięknym miejscu, przy „Czarnym stawie” w Międzylesiu. W zależności od warunków, albo pozwolimy podjechać samochodami pod samo miasteczko zawodów, albo (jeśli obfite opady śniegu spowodują zagrożenie zakopania się samochodem) będziecie musieli dojść na miejsce startu ok 300-350 metrów.

Do „Czarnego Stawu” najlepiej dostać się od Al. Dzieci Polskich skręcając w ul. Kociszewskich. Później na miejsce startu poprowadzą Was drogowskazy M LIGI.

Bieg będzie miał charakter KORESPONDENCYJNY. Ze względu na obostrzenia covid równolegle będzie mogło wystartować maksymalnie 5 osób (ZALECAMY i REKOMENDUJEMY bieg indywidualny). Miejsce startu i mety będzie oddalone od siebie, aby jak najbardziej oddalić osoby zaczynające i kończące bieg.

Trasa biegu liczy 10 km, a suma przewyższeń wynosi ok 50 m. W porównaniu z trasami M LIGA CROSS RUN, do których niektórzy z Was zdążyli się przyzwyczaić trasa jest dużo łatwiejsza, aczkolwiek jeśli sytuacja z oblodzeniem na szlakach nie ulegnie zmianie będzie dość wymagająca z technicznego punktu widzenia (ale na pogodę niestety nie mamy wpływu)

 

Profil trasy jest bardzo przyjemny i niezbyt wymagający. Dopiero w końcówce znajdziecie parę podbiegów, które mogą dać się szczególnie we znaki zmęczonym nogom. W większości trasa pokrywa się z istniejącymi szlakami rowerowymi i biegowymi, ale Paweł Kołodziejek odpowiedzialny m.in. za projekt Rowerowy Wawer sprytnie połączył szlaki w jedną całość i wyszła z tego malownicza pętla!

GPX do pobrania trasy znajduje się TUTAJ

Na starcie będziecie mogli się pojawić w godzinach 9:00 – 13:00, macie więc aż 4 godziny na rozpoczęcie biegu. Aby zostać sklasyfikowanym należy pojawić się na mecie maksymalnie o godzinie 14:30!

W miasteczku będzie na Was czekał ciepły posiłek i herbata. Każdy z uczestników biegu oprócz numeru startowego z chipem otrzyma pamiątkową koszulkę i medal.

Rozpocznijcie ten sezon z nami. Nie może Was zabraknąć tym bardziej, że nie chodzi tylko o sam bieg, ale pokazanie, jak wiele endorfin dają nam sport i aktywność!

 

Zapraszamy!

Ekipa M LIGI