KOMINIKAT – na dzień 26 marca 2020

Odwołanie imprez do końca kwietnia 2020

Kolarki, Kolarze, Kibice!!!

Musimy z żalem poinformować, iż w związku z obecną sytuacją zdecydowaliśmy się odwołać wszystkie imprezy zaplanowane na kwiecień.

Stan na dzień 26 marca wygląda następująco:

  • M LIGA MTB MARATON – Otwock – Inauguracja / 28 marca – ODWOŁANA
  • M LIGA XC – Józefów/Wawer – Inauguracja / 04 kwietnia – ODWOŁANA
  • M LIGA MTB MARATON – Zabieżki – 2 etap / 18 kwietnia – ODWOŁANA

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż tymczasowo ZAWIESZAMY (do odwołania) kalendarze cyklu M LIGA XC oraz M LIGA MTB MARATON

O wszystkich decyzjach będziemy Was informować na bieżąco, ale możecie być pewni, że (jeśli to tylko będzie możliwe) na pewno zobaczymy się w tym roku!

Pozdrawiamy Was serdecznie w tym trudnym czasie.

APEL!!!

Pandemia koronawirusa zagraża naszemu zdrowiu i żuciu, ale obecna sytuacja dotyka również bardzo mocno ogólnoświatową gospodarkę. Wiele branż odczuwa to już bardzo mocno poprzez brak możliwości świadczenia usług. Jedną z nich jest branża sportowa / eventowa. Przez wprowadzenie ograniczeń organizowania imprez oraz bardzo poważne i odpowiedzialne podejście do wszystkich wcześniejszych i obecnych rekomendacji i zakazów praktycznie wszystkie firmy i stowarzyszenia będące odpowiedzialne za organizację imprez amatorskich i wyczynowych – chyba ze wszystkich dyscyplin – są pozbawione przychodów. Większość organizatorów planując obecny sezon poniosła koszty związane z przygotowaniem, organizacją, logistyką… W planowaniu budżetu organizatorzy z dużym wyprzedzeniem podpisują umowy z władzami lokalnymi, ale również ze swoimi podwykonawcami.

Jako organizator jednego z najbardziej dynamicznie rozwijających się cykli również jesteśmy zatroskani. Mamy jednocześnie świadomość, że przy organizacji naszego cyklu nie jesteśmy niezależnym bytem… współpracujemy z naszymi partnerami: ratownikami medycznymi, fotografami, z firmą zajmującą się pomiarem czasu, firmą cateringową, producentem wykonującym medale, serwisem rowerowym, producentem koszulek i strojów kolarskich, etc. Obecnie wszyscy są wyłączeni z pracy i z niepokojem patrzą w przyszłość.

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o cierpliwość i wyrozumiałość. Szereg organizatorów stanęło ramię w ramię i zainicjowało akcję #wystartujępóźniej

Akcja ma na celu namówienie uczestników imprez o nie wycofywanie opłat startowych, a ewentualne przesunięcie ich na czas, gdy sytuacja ulegnie zmianie.

 

Kiedy wrócimy do normalności nie zapomnijcie o organizatorach, którzy (śmiemy twierdzić w 99% przypadków) robią dobrą robotę DLA WAS… DLA SPORTU… z pasji i pozytywnej zajawki!!!

Dołączcie do akcji #wystartujępóźniej