08.05 – M LIGA MTB Maraton – 1 etap – jazda indywidualna na czas

DO TRZECH RAZY SZTUKA!!!

Tym razem musi się udać!

Zgodnie z obietnicą z początku sezonu pierwszy etap będzie jednocześnie prologiem, który pozwoli Wam zająć miejsca w sektorach na kolejnych etapach!

Zapraszamy na INAUGURACJĘ cyklu M LIGA MTB Maraton. która odbędzie się w warszawskiej dzielnicy Wawer, a baza zawodów będzie się znajdować na parkingu przy szkole podstawowej nr 138 im. Józefa Horsta przy ul. Pożaryskiego 2

Zgodnie z zapowiedziami Wasze pierwsze starcie z rywalami będzie polegało na INDYWIDUALNEJ JEŹDZIE NA CZAS.

Rywalizacja zostanie rozegrana na trzech dystansach:

Pętla JUNIOR – pokrywa się z wawerskim POMARAŃCZOZWYM SZLAKIEM MTB – ok 6 km

Pętla ADVENTURE – pokrywa się z wawerskim FIOLETOWYM SZLAKIEM MTB – ok 15 km

Pętla CHALLENGE – pokrywa się z wawerskim FIOLETOWYM SZLAKIEM MTB ale dodatkowo jest wzbogacona o naprawdę soczyste 9,5 km, które zaproponował Paweł Kołodziejek z Rowerowego Wawra, na co dzień startujący w barwach Bike Salon, a ostatnio jest również jednym z filarów projektu ELVELO ISL4NDS Project! – łączny dystans pętli CHALLENGE wyniesie ok 24 km

W związku z pandemią cały czas mamy ograniczenia w organizacji imprez dlatego podczas pobytu w miasteczku zawodów będzie obowiązywał BEZWZGLĘDNY NAKAZ zakrywania ust i nosa.

Biuro Zawodów będzie czynne już od godziny 8:15. Na miejscu będziecie mogli odebrać numer startowy i sfinalizować rejestrację. REKOMENDUJEMY rejestrację ONLINE aby jak najmniej czasu spędzać w samym miasteczku zawodów.

Dla Waszego i naszego bezpieczeństwa wyznaczyliśmy sloty czasowe dla odpowiednich dystansów:

godz. 9:00 – 9:40 – starty dystansu JUNIOR

godz. 10:00 – 11:30 – starty dystansu ADVENTURE

godz. 12:00 – 13:30 – starty dystansu CHALLENGE

W zależności od liczby uczestników podejmiemy decyzję, w jakich odstępach czasowych zawodnicy będą stawali na starcie. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI wystartowania w mniejszych lub większych grupkach ani parami – nie będzie jednak zakazu draftingu. Odwołujemy się jednak do Waszej uczciwości aby nie korzystać z koła rywala. Postarajcie się jak to tylko możliwe przejechać wyznaczoną trasę INDYWIDUALNIE

O godzinie 15:00 zostanie zamknięta META, tak więc zawodnicy, którzy przekroczą linię mety po godzinie 15:00 nie zostaną sklasyfikowani i otrzymają DNF.

Rekomendujemy aby już przed pierwszym etapem podjąć decyzję i dokonać wyboru, na jakim etapie będziecie chcieli się ścigać w całym sezonie 2021. Pamiętajcie, że tak skrócone dystanse są TYLKO na pierwszym etapie podczas indywidualnej jazdy na czas. Późniejsze etapy będą już na normalnych dystansach wynoszących:

dystans Junior: 8 – 12 km

dystans Adventure: 22 – 30 km

dystans Challenge: 44 – 60 km

Poniżej trasy i wykresy

Runda JUNIOR

 

Runda ADVENTURE

 

Runda CHALLENGE

 

GPX’y wszystkich naszych tras znajdują się TUTAJ

Regulamin cyklu znajdziecie TUTAJ. Prosimy o BARDZO SZCZEGÓŁOWE zapoznanie się z regulaminem

Zapisy właśnie ruszyły TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa M LIGI