MAŁA LIGA MTB MARATON… co nas czeka?

JUŻ 13 KWIETNIA ZACZYNAMY CYKL MAŁA LIGA MTB MARATON

Kiedy w zeszłym roku zrobiliśmy (tak trochę na próbę) pierwszy maraton w Mińsku Mazowieckim okazało się, że trasa bardzo przypadła Wam do gustu. Udało nam się wówczas wpleść sekcje XC, które mieliście okazję przetestować na wcześniejszym wyścigu MAŁEJ LIGI XC „wokół najstarszej sosny”. Wówczas podjęliśmy decyzję, że jeśli zdecydujemy się na organizację cyklu maratonów, każda trasa będzie miała choć odrobinkę sekcji XC, Skupiliśmy się na trzech głównych założeniach:

  • trasy mają być na tyle przyjazne, żeby poradzili sobie z nimi mniej doświadczeni zawodnicy
  • łatwiejsze fragmenty XC mają zachęcić ich do przełamania obaw i być może spróbowania startu w naszym cyklu Cross Country
  • wprowadzenie sekcji XC ma podnieść atrakcyjność maratonu dla bardziej doświadczonych zawodników, którzy lubią się zmęczyć i w ściganiu nie chodzi im tylko o jazdę „na kole” 🙂

Dlatego też skupiliśmy się na znalezieniu takich miejsc, których jeszcze w maratonach nie było, a jeśli już wcześniej się znalazły to traktujemy je zupełnie „od nowa”. Zawiesiliśmy sobie poprzeczkę dość wysoko, ponieważ chcemy udowodnić, że na „płaskim Mazowszu” jest jeszcze mnóstwo potencjału!

Postanowiliśmy stworzyć TRZY dystanse: JUNIOR, ADVENTURE i CHALLENGE.

JUNIOR dla najmłodszych – tutaj rundy będą miały długość 5 – 10 km. W przypadku łatwiejszych technicznie dróg i ścieżek będziemy ten dystans odrobinę wydłużać, żeby dzieciaki też się trochę zmęczyły.

ADVENTURE – ma być przygodą dla zawodników o sprinterskim zacięciu oraz tych, którzy czują się lepiej na krótkich dystansach. ADVENTURE polecamy również tym, którzy czują, że brakuje im jeszcze trochę doświadczenia. Maksymalny dystans jaki przewidujemy na ADVENTURE nie powinien przekraczać 25 km.

CHALLENGE – to już wyzwanie dla mocniejszych kolarzy, którzy lubią się porządnie zmęczyć. Tutaj zawodnicy będą dwukrotnie pokonywać trasę ADVENTURE.

Jesteśmy pewni, że na naszych maratonach każdy znajdzie coś dla siebie… a my obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, abyście dzięki startom w cyklu MAŁA LIGA MTB MARATON zakochali się również w XC!

Serdecznie zapraszamy

Ekipa Małej LIGI