KORESPONDENCYJNY Cykl M LIGA MTB MARATON

Zapraszamy na PIERWSZY, HISTORYCZNY „Korespondencyjny Cykl M LIGA MTB Maraton”

  • trzy trasy
  • KOM’y na STRAVA
  • medal pamiątkowy dla każdego, kto przejedzie trzy trasy
  • medale dla zwycięzców klasyfikacji generalnych w kategoriach wiekowych
  • czas trwania wydarzenia: 25.04 – 31.05 2020
  • startujesz ile razy chcesz, możesz poprawić swój wynik!

W obecnej sytuacji nic nie wskazuje na to, aby imprezy, do których jesteśmy przyzwyczajeni prędko wróciły do naszych kalendarzy, dlatego wyszliśmy Wam naprzeciw i zorganizowaliśmy KORESPONDENCYJNY Cykl M LIGA MTB Maraton

Będziecie się ścigać KORESPONDENCYJNIE na TRZECH trasach. Na każdej z nich będzie wyznaczony segment w aplikacji STRAVA, który będzie się pokrywał z trasą niemalże w 99%. Chodziło nam o to, żeby wszyscy przejechali wirtualną linię startu i mety, aby możliwie w jak najlepiej odwzorować rywalizację!

!!!WAŻNE!!! Wszystkie informacje dotyczące wyścigu znajdują się w REGULAMINIE

Na PIERWSZY KORESPONDENCYJNY Cykl M LIGA MTB Maraton rejestrujecie się w strefie zawodnika w zakładce ZAPISY

Wybieramy odpowiedni przycisk i zapisujemy się na zawody!

Ściganie zaczyna się 25 kwietnia o godzinie 6.00 rano i kończy 31 maja o 21.00… i wyniki zarejestrowane TYLKO w tym przedziale czasowym będą brane pod uwagę.

 

Pierwsza trasa – CORONA 1GPX DO POBRANIA

Trasa liczy ponad 20 km i jest poprowadzona znanymi Wam szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

Start wyścigu zlokalizowany jest przy Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Otwocku przy ul. Andriollego 90 (niemalże dokładnie na skrzyżowaniu z ul. Hrabiego, na której to właśnie mamy nasz wirtualny start

Wirtualna meta wyścigu będzie na tyłach Zespołu Szkół, tuż przed szlabanem.

 

Druga trasa – CORONA 2GPX DO POBRANIA

Trasa liczy niewiele ponad 20 km. Jest poprowadzona po dobrze Wam znanych józefowskich lasach, w okolicach Góry Lotnika, czy Góry Sobotów. Autorem trasy jest Kamil Karwat za co bardzo Mu dziękujemy!

Wzięliśmy pod uwagę Wasze sugestie i uwagi z trasy „CORONA 1” i trasa „CORONA 2” jest zupełnie inna, ale będzie również od Was wymagać dużo więcej… Tutaj nie tylko mocna noga będzie miała znaczenie, ale również skupienie i podzielność uwagi. Będzie tutaj dużo ostrych i mniej intuicyjnych zakrętów, dużo singli, sporo piachu, ale jesteśmy pewni, że sobie poradzicie. W miejscach szczególnie zapiaszczonych wybieraliśmy najbardziej optymalne ścieżki i powinniście bez większych kłopotów trafić w ślad GPX, ale według nas warto jest trasę objechać na spokojnie zanim przystąpicie do głównej próby.

Na start dojeżdżamy od ul. Wiązowskiej (na wysokości numeru 94) a start i meta trasy są dokładnie na skrzyżowaniu z ul. Klimatyczną. Startujemy w stronę Pomnika Lotników Alianckich!

Wirtualny start segmentu mieści się kilkadziesiąt metrów od startu – na „prostej startowej) a meta segmentu jest umiejscowiona na przedostatniej prostej, tuż przed skrętem do mety całego etapu. Pamiętajcie że pomiar z segmentu liczy się do klasyfikacji!!!

 

Pierwsza trasa – CORONA 3 – GPX DO POBRANIA

To już ostatnia runda w tym rozdaniu Korespondencyjnego Cyklu M LIGA MTB Maraton (#KCMLIGAMTBM)… runda kompletnie inna od poprzednich. Całość przejazdu rozpoczyna się z ulicy Borowej 14/18 dokładnie spod wjazdu do Europejskiego Centrum Zdrowia

Cała runda liczy zaledwie 13,9 km, ale jest dość techniczna i nie zabraknie w niej fragmentów znanych Wam z naszych wyścigów XC. Start segmentu zaczyna się ok 60 m od startu i od tego miejsca zaczyna się faktyczna rywalizacja.

Już na 900 metrze zaraz po pokonaniu pierwszego podjazdu wzdłuż ogrodzenia Europejskiego Centrum Zdrowia zaliczycie pierwszą techniczną pętelkę, znów przejedziecie przy samym ogrodzeniu i przetniecie ścieżkę, żeby znaleźć się na szlaku. Na 2,3 km wjeżdżacie na drugi fragment techniczny, gdzie trochę pokręcicie między drzewami, ale nawigowanie nie powinno sprawić Wam problemu tym bardziej, że ścieżki są wyjeżdżone 🙂

Na 3,7 km rozpoczyna się kolejny istotny podjazd i tutaj musicie znaleźć właściwą ścieżkę między drzewami zgodną ze śladem GPX. Na szczyt prowadzi nas ścieżka momentami na samym skraju skarpy. Dojeżdżamy do starego betonowego punktu pomiarowego i zjeżdżamy w dół do małego wąwozu, gdzie skręcimy w lewo i rozpoczniemy przejazd długą trawiastą i wyboistą drogą polną.

W pewnym momencie droga zakręca w lewo, ale my jedziemy cały czas niemalże prosto wzdłuż sieci energetycznej.

Wjeżdżamy na bardzo rzadko uczęszczaną ścieżkę, która może niektórym z Was popsuć trochę krwi 😀 ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Jeśli pomyślicie sobie, że zabłądziliście… nic z tych rzeczy, jedźcie dalej… ta droga z początku może wydawać się jak przejazd przez krzaki, ale jesteście na „dobrej drodze” 😉

Od 5 km rozpoczyna się fragment leśny na tyłach Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Zaraz po tym fragmencie czeka Was 2 kilometrowy odcinek drogi szutrowej, gdzie można rozwijać naprawdę zawrotne prędkości. Na końcu tej drogi prosimy o ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI przy ogródkach działkowych!!! Tutaj mamy normalny ruch uliczny i porusza się dużo działkowców. Zaraz po ominięciu wjazdu na Rodzinnych Ogródków Działkowych „MERAN” wjeżdżamy właśnie na trzeci i ostatni fragment techniczny, na którym musimy skupić się na śladzie GPX.

Tutaj do 13,2 km czeka nas sporo zjazdów, podjazdów i nieco mniej intuicyjnych zakrętów (tak więc uwaga! śledzimy GPX), żeby w końcu skręcić pod kątem ostrym w prawo i podążać już do końca segmentu, który ma miejsce tuż przed zjazdem do mety przez ciasny przejazd między dwoma ogrodzeniami.

Do mety możemy jechać już spokojnie ścieżką, która doprowadzi nas do samego puntu startu, przed wjazd do ECZ!

 

Życzymy Wam super emocji i prawdziwie sportowej rywalizacji… ale bądźcie odpowiedzialni!

#jestemodpowiedzialny

Powodzenia!

Ekipa M LIGI