I Bieg „Wygraj z Depresją” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją – M LIGA CROSS RUN

Drodzy!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż WRACAMY!!! M LIGA rozpoczyna sezon od wyjątkowej imprezy. Tym razem zaprosimy Was bez rowerów ponieważ chcemy wspólnie przebiec 10 km, żeby zwrócić uwagę na bardzo istotną sprawę, a mianowicie DEPRESJĘ.

Ta choroba, określana również cywilizacyjną w dalszym ciągu jest tematem tabu, do której najlepiej się nie przyznawać. Nawet nie zdajemy sobie sprawy ilu z nas boryka się z mniejszymi lub większymi zaburzeniami psychicznymi, ale najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że często albo nie zdajemy sobie z tego sprawy, albo boimy się do tego przyznać. Dla wielu z nas wizyta u psychologa, a już nie daj Boże u psychiatry to powód do wstydu i zrzucenie samego siebie niemal na margines społeczeństwa. Dlaczego potrafimy bez żadnego skrępowania mówić o naszych schorzeniach i innych dolegliwościach, a w dalszym ciągu nie umiemy rozmawiać o tym, co boli naszą duszę?

Właśnie dlatego, przy okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją chcemy spotkać się z Wami w lesie, żeby w trakcie tego 10-kilometrowego biegu choć na chwilę uwolnić się od trosk i zmartwień, uwolnić endorfiny i poczuć niezwykłą satysfakcję z faktu, że ruszyliśmy się choć na chwilę.

Okres pandemii oraz wyobcowanie zarówno wśród dorosłych (praca zdalna, home-office, stres związany z brakiem pewności co do przyszłości zawodowej etc.) jak i wśród dzieci i młodzieży (zdalne nauczanie, ograniczenia chociażby w odpoczynku podczas wakacji czy ferii, ograniczony kontakt z rówieśnikami) tylko zwiększył odsetek społeczeństwa, które boryka się z coraz większymi problemami psychicznymi…

…a my chcemy o tym rozmawiać, chcemy być głośno, chcemy, żeby jak największa liczba osób zrozumiała, że depresja to nie jest powód do wstydu i tak jak każdą inną chorobę da się ją leczyć.

Dlatego zapraszamy Was wszystkich na I Bieg „WYGRAJ Z DEPRESJĄ” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który wypada 23 lutego.

Nasza impreza odbędzie się DWA dni wcześniej 21.02.2021 roku w niedzielę w Międzylesiu, w przepięknych okolicznych lasach.

Nasze miasteczko zawodów będzie ulokowane przy „Czarnym Stawie”, do którego najlepiej dojechać od ul. Kociszewskich.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu otrzymają pakiety startowe, w których będą m.in: numer startowy, koszulka okolicznościowa i pamiątkowy, niepowtarzalny medal

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii

Burmistrz Dzielnicy Wawer miasta stołecznego Warszawy

Nadleśnictwo Celestynów

Głównymi partnerami biegu zostali:

On Running

Goody Salon Reklamy

Patronami medialnymi są:

Tur de Tur

Magazyn Bieganie

Linia Otwocka

 

Chcemy, aby to wydarzenie stało się cykliczną imprezą otwierającą sezon biegowy nie tylko na Mazowszu ale i w całej Polsce.

Z przyjemnością informujemy, iż 10 zł z każdego zakupionego pakietu przekażemy na rzecz Fundacji działającej przy Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii

Zapisy ruszają już w piątek – 05.02.2021

Liczba pakietów jest ograniczona!

Regulamin znajdziecie TUTAJ

Bardzo duże podziękowania kierujemy do Pawła Kołodziejka z ROWEROWEGO WAWRA za pomoc w opracowaniu trasy

 

Serdecznie zapraszamy!

M LIGA

M LIGA CROSS RUN