20 października 2019, Celestynów – Maraton MTB, Finał

Już 20 października po raz ostatni w tym sezonie spotkamy się z Wami podczas wyścigu Małej Ligi.

Dopiero co dobrnęliśmy z Wami do finału cyklu Mała Liga XC, który został rozegrany na kultowej trasie otwockiego wzniesienia Meran, a już 20 października zakończymy pierwszy maratonowy sezon Mała Liga MTB Maraton.

Dzięki gościnności naszego partnera, Nadleśnictwa Celestynów nasz sezon znów zakończymy w pięknym miejscu jakim jest Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, potocznie zwane CEL 🙂

Po raz kolejny więc powiedzenie „dotarcie do CEL’u” będzie jak najbardziej trafne!

Na finał przygotowaliśmy dla Was dość szybką rundę o długości ok 21,5 km. Trasa przebiega po leśnych duktach, drogach szutrowych, na trasie jest ok. 1 km asfaltu. Nie zabraknie technicznych singli oraz fragmentów z rundy XC z lat ubiegłych… jednak wszystkich, którzy mają jeszcze obawy przed XC uspokajamy!!! Wszystkie fragmenty, choć może trochę bardziej wymagające, są do przejechania bez większego kłopotu!

Miasteczko zawodów i jednocześnie start rundy będzie się mieścił w głębi Centrum Edukacji Leśnej. Prosto z miasteczka zawodów wystartujemy na drogę szutrową (ul. Wojska Polskiego) i skręcimy ostro w prawo. Po chwili dojedziemy do fragmentu asfaltowej drogi, która po paruset metrach zamieni się w drogę szutrową. Na tym fragmencie peleton z pewnością osiągnie dużą prędkość, ale zdąży się rozciągnąć.

Kiedy przetniemy drogę asfaltową znajdziemy się w okolicy Białej Góry, malowniczej wydmy, której piachy są tak ekspansywne, że wchodzą na drogę. Na czwartym kilometrze szeroki dukt zwęzi się do ciasnej ścieżki z dość niebezpiecznym przepustem nad kanałem. Tutaj prosimy o szczególną ostrożność.

Około piątego kilometra dojedziemy asfaltem do głównej ulicy, którą przetniemy, żeby zaraz znaleźć się na szybkim, ale technicznym singlu.

Od tego miejsca przygotowaliśmy dla Was ciekawe fragmenty przeplatających się singli oraz nieco szerszych duktów.

Na skrzyżowaniu z drogą szutrową doprowadzającą do CEL’u (ok. 6,5 km) pętla JUNIOR skręci w prawo w stronę mety, a dystans Adventure i Challenge pojedzie prosto.

Od tego momentu, aż do jedenastego kilometra (przecięcie przez ul. Prostą) będziemy mieli mieszankę niezwykle urokliwych leśnych ścieżek, technicznych singli, krótkich podjazdów oraz szerokich dróg z koleinami… w których po opadach może być trochę błota.

Po przekroczeniu drogi (ul. Skrytego) wjedziemy na bardzo szeroką leśną drogę szutrową gdzie na dwunastym kilometrze będzie bufet. Od tego momentu będą się mogli wykazać ściganci, którym będzie można wskoczyć na koło. Falujące tereny leśnych dróg i duktów doprowadzą nas do Anielinka, a później do wsi Bocian, w której przejedziemy kawałek drogą asfaltową. Stąd leśnym duktem dojedziemy do przecięcia ul. Prostej żeby zmierzyć z się z ostatnim fragmentem trasy. Dwa kilometry, które pozostaną do trasy to dość wymagający fragment XC z bardzo dynamicznym zjazdem, który kończy się zakrętem 90 stopni!. Tutaj prosimy o szczególną ostrożność!!!

Z tego miejsca zostanie nam około 600 metrów do mety lub rozpoczęcia drugiej – identycznej rundy (na dystencie Challenge)

Rozjazd będzie tuż przed samym skrętem do CEL’u.

Poniżej profil wysokości trasy oraz kształt trasy wraz z kilometrówką

 

GPX z trasą znajduje się w stresie zawodnika w TRASACH MAŁEJ LIGI

Partnerem FINAŁU jest Nadleśnictwo Celestynów i Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

Śledźcie nas na FB, będziemy Was informować o atrakcjach, które przewidzieliśmy dla Was na finał!!!

Serdecznie zapraszamy

Ekipa Małej Ligi