31 sierpnia 2019, Zagórze XC

W ostatni weekend wakacji zapraszamy na czwarty etap Małej Ligi XC. Części z Was ta trasa jest bardzo dobrze znana. Wasze bardzo pozytywne opinie sprawiły, że już po raz trzeci wybraliśmy to miejsce na nasze zawody!

Na start dostaniecie się remontowanej obecnie od Szosy Lubelskiej. Jadąc od strony Warszawy po ok. dwóch km od skrętu z Traktu Brzeskiego w Szosę Lubelską  skręcamy w prawo w ul. Zagórską. Jedziemy do samego końca (ok. 2 km), gdzie przy pętli autobusowej zobaczycie już miasteczko zawodów. Samochody będziecie mogli zostawić na przygotowanym parkingu.

Trasa z pozoru (na tle naszych pozostałych miejscówek) może wydawać się łatwiejsza, ale zawodnicy startujący w Zagórzu potwierdzili, że kolejne okrążenia dawały się mocno we znaki, a miejsc na złapanie oddechu nie było zbyt wiele.
Początek rundy prowadzi dość szeroką (niestety piaszczystą) drogą, która po 200 metrach przechodzi w malowniczy singiel by znów dojechać do szerszego leśnego duktu, na którym będzie można wyprzedzić. Później czeka nas kilka zakrętów, które raczej nie pozwolą na złapanie rytmu. Oprócz miejsc, gdzie spokojnie zmieści się obok siebie dwóch zawodników nie zabraknie technicznych zjazdów i podjazdów, które trzeba będzie pokonywać solo. Jeśli więc czujemy, że mamy mocniejsze nogi niż rywale, warto wykorzystać szersze odcinki, żeby mieć dobrą pozycję wyjściową na trudniejszych fragmentach do wyprzedzania. Oprócz walorów technicznych trasa jest również bardzo malownicza. W pewnym momencie singiel zaprowadzi nas nad urocze jeziorko w samym sercu lasu. Na rundzie znajduje się sporo krótkich i sztywnych podjazdów, które naszpikowane korzeniami są jeszcze trudniejsze do podjechania. Nie będzie wstydu, jeśli na ostatnim podjeździe podprowadzicie rowery, ponieważ jest napraaaawdę stromy, a skalę trudności na pewno podniesie mało przyczepna nawierzchnia. W tym miejscu poprosimy kibiców o NAJMOCNIEJSZY doping! Rundę kończymy prawdziwym roller coasterem, który dla niektórych może być technicznym wyzwaniem.

Przybliżony program zawodów:

08:30 rozpoczęcie imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09:30 start nr 1) kategorie: Kids D1, D2, C1, C2 (od dwóch do trzech rund)

Dekoracja po wyścigu + loteria z nagrodami dla dzieci

10:30 start nr 2) kategorie: młodziczka*, młodzik*, juniorka młodsza*, junior młodszy, masters II, III i IV, kobiety:  juniorka, elita, Ladies (pięć rund)

*kategorie: młodziczka, młodzik i juniorka młodsza wystartują przed pozostałymi kategoriami z handicapem maksymalnie 8 minut oraz zakończą wyścig po przejechaniu właściwej liczby rund dla swoich kategorii (od dwóch do trzech rund).

Dekoracja po wyścigu

12:30 start nr 3) kategorie: junior, masters I, elita (siedem rund)

Dekoracja po wyścigu + loteria z nagrodami

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Pod LINKIEM znajduje się filmik z objazdu trasy z 2017 roku. Zbyt wiele się nie zmieniło 🙂

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc Mazowieckiemu Centrum Neuropsychiatrii oraz Zespołowi Szkół w Zagórzu za pomoc w organizacji wyścigu i udostępnienie parkingów.

 

Zapraszamy do zapisów

Pozdrawiamy

Ekipa Małej Ligi XC