8 czerwca 2019, Mińsk Maz., Maraton MTB

8 czerwca – 2 etap Mała Liga MTB Maraton – Mińsk Mazowiecki

Kochani!!!

Tutaj debiutowaliśmy z maratonem w zeszłym roku i szczerze mówiąc, nie mogliśmy się doczekać, kiedy tutaj wrócimy!

Już 8 czerwca wraz z Mińską Grupą Rowerową zapraszamy Was na 2 etap Mała Liga MTB Maraton. Trasa będzie wytyczona na rundzie ok. 22 km. Na krótkim dystansie „Adventure” zawodnicy pokonają JEDNĄ pętlę, a na długimChallenge” będą się zmagać z DWIEMA pętlami. Nie zabraknie również krótkiego dystansu dla dzieci i młodzieży!!!

Opis trasy:

Miasteczko zawodów oraz start wyścigu będzie umiejscowiony na stadionie MOSiR przy ul. Sportowej 1. Zawodnicy okrążą stadion i zaraz po wyjeździe z MOSiR skręcą w lewo, w drogę szutrową. Tutaj będzie szansa na wypracowanie dobrej pozycji przed skrętem w pierwszy techniczny singiel. Tutaj trzeba będzie uważać, ponieważ będzie ciasno i momentami stromo. Na szutrówkę wracamy po ok 800 m, żeby za chwilę przeprawić się przez płytką rzeczkę Srebrną. Zaraz po przejechaniu rzeczki pojedziemy fragmentem trasy XC, którą będziecie mieli okazję jechać w wyścigu 25 maja 🙂 ne zabraknie więc szybkich singli, technicznych zakrętów, ciekawych zjazdów i cięższych podjazdów.

Na ok. 6 km będzie skrzyżowanie leśnych duktów, na którym dzieciaki pojadą w prawo na swojej pętli JUNIOR, a pozostali pojadą w lewo. Przecinamy drogę gminną i zaczynamy nieco bardziej płaską i szybszą część trasy. Zanim jednak rozpędzimy się na dobre czeka nas niespodzianka – przeprawa przez rzeczkę Mienię 🙂

Na drugim brzegu Mieni czeka nas nieco bardziej dziewiczy fragment drogi, który wyprowadzi nas na drogę szutrową, a ta, zaraz po przekroczeniu drogi gminnej zaprowadzi nas między leśne działki letniskowe. Teren delikatnie faluje i na pewno w w nogach będzie można poczuć już przejechane 12 km.

Na ok. 13 km przejeżdżamy w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Bagno Pogorzel”, którego niestety nie będzie można zobaczyć z naszej trasy, ponieważ rezerwat znajduje się za niewielkim wzniesieniem – niemniej jednak zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca już na spokojnie ponieważ naprawdę warto!

Chwilę później będziemy mieli dłuższą prostą, na której – ze względu na piach – trzeba będzie wybrać odpowiednią ścieżkę… nie podpowiadamy, którą stroną jechać, żeby Wasza rywalizacja była jeszcze ciekawsza 🙂

Na 15 kilometrze czeka nas krótki techniczny podjazd obok leśnej wydmy. Później jedziemy leśną drogą, która zaprowadzi nas do przejazdu przez drogę gminną, żeby dojechać do wsi Tartak. W tym miejscu wjedziemy na fragment asfaltowej drogi i tutaj należy zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ, ponieważ będziemy jechać tą drogą ok. 400m. Prosimy tutaj o trzymanie się prawej strony drogi i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Później po raz ostatni przekraczamy drogę gminną, aby dojechać do miejsca, w którym dzieciaki odjeżdżały na pętlę JUNIOR.

Po ok 1 km wjeżdżamy na drogę szutrową, z której wjeżdżamy na ostatni fragment trasy – ścieżkę, która przez ok. 2,5 km biegnie niemalże cały czas delikatnie pod górę.

Zawodnicy z krótkiego dystansu ADVENTURE jadą na finisz na stadion, a zawodnicy jadący dystans CHALLENGE rozpoczynają drugą identyczną rundę.

Tą trasę polecamy szczególnie tym, którzy jeszcze nie startowali w Małej Lidze z obaw przed zbyt trudnymi trasami. 🙂 Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i jesteśmy przekonani że trasa przypadnie Wam do gustu.

Na trasie będą typowe dla Mazowsza akcenty: płaskie leśne, szutrowe i polne drogi oraz nieco piachu… ale nie zabraknie też fajnych podjazdów i zjazdów oraz tak lubianych przez Was singli.

 

Profil trasy:

Długość pętli:

JUNIOR – ok. 8,5 km

ADVENTURE – ok. 22 km

CHALLENGE – ok. 44 km

Całkowita suma przewyższeń na JEDNEJ rundzie wynosi ok 95m

 

PRZYPOMINAMY!!! MAŁA LIGA MTB MARATON ODBYWA SIĘ W NIEOGRANICZONYM RUCHU ULICZNYM DLATEGO PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI O PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO!!!

 

Program zawodów:

08:30 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09:30 start kategorii: Kids D1, D2, C1, C2, młodziczka, młodzik – runda JUNIOR

11:00 start zawodników na dystansie CHALLENGE – DWIE RUNDY (ok. 44 km)

11:10 start zawodników na dystansie ADVENTURE – JEDNA RUNDA (ok. 22 km)

11:20 dekoracja zawodników kategorii Kids, młodziczka, młodzik

14:00 dekoracja zawodników dystansu Adventure i Challenge

– po zakończeniu dekoracji loteria drobnych upominków dla wszystkich zawodników i zakończenie imprezy.

UWAGA! W zależności od frekwencji startujących zastrzegamy wprowadzenie sektorów startowych.

 

WAŻNA INFORMACJA!

Samochody będzie można zaparkować przy ul. Sportowej, jednak rekomendujemy skorzystanie z parkingu „Parkuj i Jedź” przy ul. Zbigniewa Mirosza (ok. 300 m od stadionu MOSiR)

 

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE

 

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa Małej Ligi XC oraz Mińskiej Grupy Rowerowej