25 maja 2019, Mińsk Mazowiecki XC

Już 25 maja wracamy do Mińska Mazowieckiego!

W zeszłym roku trasa Was zachwyciła, dlatego postanowiliśmy tu wrócić! Zapraszamy do Mińska Mazowieckiego gdzie znów będziemy się ścigać „wokół najstarszej sosny w Polsce”.

Charakter trasy jest inny od pozostałych tras XC Małej Ligi. Pętla jest dłuższa, ale jej pokonanie może zająć mniej czasu, ponieważ trasa jest wyjątkowo szybka.

Kiedy w zeszłym roku miejsce pokazał nam Robert Rosochacki wiedzieliśmy, że chcemy tu zrobić zawody, a wyścigowa i oficjalna premiera tej trasy miała miejsce 4 sierpnia 🙂

Na trasie jest trochę dłuższych prostych, ale techniczne single, sztywne podjazdy, nagłe zawrotki czy super zjazdy powinny dać Wam radość ze ścigania. Jesteśmy pewni, że polubicie to miejsce.

Prosta start/meta umiejscowiona jest na szutrowym dukcie leśnym. Po ok. 200 m kolarze skręcą w prawo w ciasny zakręt, gdzie będzie pierwszy węższy selektywny podjazd. Tutaj zaczyna się bardziej wymagająca część rundy usiana na przemian zjazdami, sztywnymi i krótkimi podjazdami oraz ciasnymi zakrętami. Taki rollercoaster będzie trwał przez całe 1700 m, aż trasa nieco się uspokoi.

Przez kolejne 1000 m mamy wrażenie, jak byśmy cały czas jechali w dół. Tutaj prędkości będą naprawdę duże i wiemy o tym, że miejsce, w którym pozornie można odpocząć będzie Was tylko napędzać do jeszcze większego wysiłku.

Ok. 3,5 km będzie bardzo trudny odcinek ze zjazdem wprost do rzeczki Srebrnej. Tuż nad rzeczką będzie singiel zakończony stromym podjazdem.

Niespełna 500 m do mety każdego okrążenia trasa poprowadzi obok pomnika przyrody, jakim jest najstarsza sosna w Polsce. Stąd zostanie nam już kilka zakrętów, łagodniejszych zjazdów i podjazdów, żeby z bocznej ścieżki wyjechać na szutrową drogę, skąd widać już będzie naszą niebieską bramę startową.

Długość pętli wyniesie ok. 4,5 km, a suma przewyższeń to ok. 50 m.

Dla dzieci pętla będzie oczywiście skrócona, ale z pewnością znajdą się na niej trudniejsze odcinki.

Profil trasy poniżej

Ogólny program zawodów

08:30 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09.30 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

10.30 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka i ok 8 minut później wystartują pozostałe kategorie:: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

12.30 wyścig 3 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie

Dekoracje odbędą się po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu dokonamy dekoracji pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować. Na koniec nastąpi losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

WAŻNE!!! – ilość rund w poszczególnych wyścigach!!!

Wyścig 1 – 3 rundy dla kategorii Kids – rundy krótsze

Wyścig 2 – 5 rundy normalne

Wyścig 3 – 7 rund normalne

Na wyścig najlepiej dojechać wpisując w nawigacji adres: Mińsk Mazowiecki, Stankowizna, a miasteczko zawodów będzie się znajdowało na parkingu leśnym ok. 1,2 km od skrzyżowania z ul. gen. Sosnkowskiego.

Parking dla samochodów będzie umiejscowiony po drugiej stronie ulicy Stankowizna, naprzeciwko rozgrywanego wyścigu dlatego bardzo prosimy o ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę.

Patronem honorowym wyścigu zostało Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa Małej Ligi XC oraz Przyjaciele z Mińskiej Grupy Rowerowej