11 maja 2019, Wiązowna XC

11 maja 2019

Góra Sobotów! Trasa w tym miejscu jest uważana przez niektórych z Was za najlepszą i już stała się kultowa. Serdecznie zapraszamy na 2 etap Małej Ligi XC, który odbędzie się w Wiązownie.

Mamy tutaj do czynienia zarówno ze sztywnymi podjazdami, technicznymi singlami jak również naturalnymi hopkami, które wymagają umiejętności i opanowania roweru ale przede wszystkim ostrożności. Pod kątem technicznym i wytrzymałościowym trasę oceniamy dość wysoko, ale każdy jest w stanie ją przejechać.

Trasę wyznaczyliśmy na interwałowej pętli o długości ok. 3,3 km i sumie przewyższeń ok. 80 m. Staraliśmy się maksymalnie wyeliminować odcinki piaszczyste, ale uroki mazowieckich wydm sprawiają, że w niektórych miejscach podłoże będzie dodawać pikanterii rozgrywanym wyścigom. Szczególnie w tym roku piachu jest nieco więcej przez panującą suszę, ale nie ma miejsc, gdzie podłoże spowoduje, iż będzie trzeba prowadzić rower.

Pętla dla dzieci w kategoriach Kids wyniesie ok 1,5 km z sumą przewyższeń ok 25 m.

Na wyścig najlepiej będzie dojechać od remontowanej obecnie szosy lubelskiej KD17 od skrzyżowania z ul. Parkingową (w chwili obecnej jest tam budowany wiadukt i zjazd na Wiązowną)

Ogólny program zawodów (prosimy zwrócić uwagę na zmiany względem lat ubiegłych)

08:30 rozpoczęcie imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09:30 start nr 1) kategorie: Kids D1, D2, C1, C2 (trzy rundy)

Dekoracja po wyścigu + loteria z nagrodami dla dzieci

10:30 start nr 2) kategorie: młodziczka*, młodzik*, juniorka młodsza*, junior młodszy, masters II, III i IV, kobiety:  juniorka, elita, Ladies (od pięciu do sześciu rund)

*kategorie: młodziczka, młodzik i juniorka młodsza wystartują przed pozostałymi kategoriami z handicapem maksymalnie 8 minut oraz zakończą wyścig po przejechaniu właściwej liczby rund dla swoich kategorii (od dwóch do trzech rund).

Dekoracja po wyścigu

12:30 start nr 3) kategorie: junior, masters I, elita (od sześciu do siedmiu rund)

Dekoracja po wyścigu + loteria z nagrodami

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie

UWAGA!!! W zależności od warunków atmosferycznych i jakości nawierzchni rozważymy możliwość skrócenia wyścigów.

 

Zapraszamy

Ekipa Małej Ligi