13 kwietnia 2019, Otwock/Mlądz Maraton MTB

3… 2… 1… START!!!

Nie mogliśmy się już doczekać ogłoszenia miejscówki PIERWSZEGO maratonu w ramach cyklu MAŁA LIGA MTB MARATON! …i to właśnie następuje!

13 kwietnia zapraszamy do Otwocka/Mlądza. Poznacie zupełnie nową trasę maratonu biegnącą po terenach, po których w zdecydowanej większości nie mieliście okazji się ścigać.

Spotkamy się w miejscu, nazywanym przez mieszkańców Mlądza i tej części Otwocka „Pólkami”. W pięknej okolicy, nad samym brzegiem rzeki Świder będzie ulokowane miasteczko zawodów. Jeśli 13 kwietnia będzie ciepło chętni po wyścigu będą mogli zamoczyć stopy w Świdrze albo pomachać do kajakarzy biorących udział w spływie.

Na zawody najlepiej dojechać kierując się na adres: Otwock ul. Majowa 300 lub naleźć miejsce na mapie korzystając z tego LINKA

Trasa będzie zróżnicowana i każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Startujemy znad samego Świdra i przejeżdżając przez niewielki las (UWAGA! będzie kilka ostrych zakrętów!) wyjeżdżamy na drogi szutrowe i polne. Ten fragment pozwoli peletonowi się rozciągnąć i pogrupować.

Na dystansie 2,7 km dystans JUNIOR skręca w prawo w ulicę Grunwaldzką. Długa prosta droga (aż 2,5 km) wbrew pozorom może zmęczyć szczególnie w przypadku silniejszego wiatru.

Dystans ADVENTURE i CHALLENGE jadą prosto, cały czas po lokalnych drogach szutrowych, na 3 km przecinamy ul. Żeromskiego i dalej peleton cały czas będzie mógł się rozciągać. Na wykresie wysokości doskonale widać, że teren cały czas delikatnie się wznosi. Dodatkowym utrudnieniem będzie dość wyboista nawierzchnia, która po opadach może być błotnista i może być na niej sporo kałuż.

Prawdziwa zabawa zaczyna się kiedy na 4,2 km wjedziemy w las w sąsiedztwie Narodowego Centrum Badań Jądrowych. Tutaj niektórzy z Was poczują pewnie atomową moc w nogach i będą mogli odskoczyć rywalom 🙂

Zaraz potem, aż do 7,3 km czeka nas jazda polnymi drogami. Część tego fragmentu jest bardzo wyboista, a jeśli popada możecie być pewni, że nie przejedziecie tamtędy suchą stopą 🙂

Na 7,5 km wjedziemy na teren, który mogliście poznać podczas XC w Wólce Mlądzkiej w zeszłym roku. Wykorzystaliśmy z tej trasy ciekawe single i naprawdę fajne fragmenty… tutaj też, na niespełna 9 km będzie pierwsza poważna wspinaczka aż do najwyższego punktu przy starym betonowym znaczniku geodezyjnym.

Następnie będziemy mieli ponad kilometr za złapanie oddechu i przemieścimy się w kultowe rejony Góry Meran (…i tutaj niektórzy z Was pewnie zadrżeli 🙂 ) tak, tak… wykorzystamy na Meranie najbardziej kultowy podjazd, który jest próbą siły, umiejętności i panowania nad rowerem… albo umiejętności szybkiego podbiegania z rowerem 🙂

Kolejny podjazd na Meranie będzie na 12,3 km (fragment znany z XC – podjazd od polany wzdłuż wydmowego piachu). Jeszcze trochę pokluczymy po pagórkach w tych okolicach, żeby złapać oddech od 14 do 15 kilometra.

Kiedy przejedziemy przez ciasną szczelinę między ogrodzeniem (UWAGA, będzie bardzo ciasno tak więc prosimy o zachowanie ostrożności) i miniemy wjazd do Europejskiego Centrom Zdrowia skręcimy w prawo, żeby rozpocząć ostatnią poważną wspinaczkę na rundzie – podjazd singlem wzdłuż ogrodzenia ECZ. Będzie to dłuugi 700m podjazd zakończony wjazdem na czerwony szlak. Stąd bardzo szybko zjedziemy w stronę ul. Żeromskiego, żeby znaleźć się po jej drugiej stronie i dojechać do ul. Grunwaldzkiej, gdzie połączymy się z rundą JUNIOR.

Od tego miejsca runda JUNIOR oraz ADVENTURE/CHALLENGE pokrywają się.

Na ok. 17,5 km na ul. Mlądzkiej będzie ulokowany bufet. Zaraz po nim przetniemy ul. Majową, przejedziemy drogą szutrową i na 18,5 kilometrze znajdziemy się nad Świdrem, żeby cudownym singlem (prawie 3 km, ale z dużą ilością miejsc do wyprzedzenia) dojechać do miasteczka zawodów (UWAGA na spacerowiczów z dziećmi i psami!!!).

Tutaj swą przygodę zakończy dystans JUNIOR (ok 11,4 km), dystans ADVENTURE (ok 22 km), a dystans CHALLENGE pojedzie na drugą rundę!

Poniżej przedstawiamy mapki dystansów i wykresy przewyższeń

RUNDA JUNIOR

.

wykres przewyższeń dystansu JUNIOR

DYSTANS ADVENTURE (CHALLENGE X 2)

wykres przewyższeń dystansu ADVENTURE/CHALLENGE (wykres jednej rundy)

 

Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie

Zapisów można dokonywać TUTAJ

Pamiętajcie, iż podczas PIERWSZEGO maratonu o rozmieszczeniach w sektorach będzie decydowała kolejność zapisów i płatności online

Serdecznie zapraszamy!!!