06.06 – M LIGA MTB Maraton – Otwock/Mlądz

Zapraszamy na 3 etap M LIGA MTB Maraton!

Miasteczko zawodów umieszczone jest w znanej Wam już lokalizacji, nad brzegiem rzeki Świder. Przepiękna polana niemal w kształcie boiska daje niesamowite możliwości, o czym przekonaliście się już dwukrotnie!

Trasa tegorocznego maratonu została nieco zmodyfikowana. Ze względu na utrzymujące się wysokie poziomy wód gruntowych nie mieliśmy możliwości wyznaczenia trasy w poprzednim kształcie ponieważ w niektórych miejscach błoto sięga połowy uda!!!

Wszystkie takie miejsca udało nam się ominąć niemal w 98% a

Początek trasy to drogi szutrowe i ponad kilometrowa świeżo wybrukowana ulica, które powinny sprzyjać dość szybkiej jeździe ale przede wszystkim rozciągnięciu peletonu.

Wbrew pozorom proste odcinki niezauważalnie biegną cały czas lekko pod górę co przy dynamicznym początku może wejść mocno w nogi

Przed 4 kilometrem wjeżdżamy w las na tyły Centrum Badań Jądrowych gdzie przejedziecie kilkaset metrów po rzadko uczęszczanych leśnych duktach, żeby zaraz znaleźć się na długiej polnej drodze (niektórzy z Was mogą ją kojarzyć z korespondencyjnego covidowego ścigania w zeszłym roku). Tutaj jest miejsce żeby odpocząć na kole albo porwać stawkę – w każdym razie spodziewamy się tutaj dużych prędkości.

Prawdziwa zabawa rozpoczyna się na 7 kilometrze, kiedy wjeżdżamy w okolice Góry Meran. Tutaj stawka na pewno zdecydowanie się porwie. Czeka Was tutaj też słynna „ścianka”, którą DA SIĘ PODJECHAĆ! Parę razy góra Meran przywita nas tutaj na szczycie!

Później mamy dosłownie chwilę odpoczynku żeby naszykować się na najdłuższy podjazd w całym wyścigu – wspinaczkę wzdłuż płotu! Zaraz po niej zajdą główne zmiany trasy względem zeszłego roku.

Bardzo techniczny skręt w prawo przy samym płocie (zejście tutaj z roweru to NIE WSTYD!) żeby zjechać po korzeniach, przejechać przez niewielką błotną sekcję i znaleźć się na dość zarośniętej ścieżce na tyłach ogródków działkowych. Robimy pętlę w mlądzkim lesie (nie zabraknie podjazdów, zjazdów i singli), żeby zawrócić w stronę Otwocka. Tam czeka nas zupełnie nowy krótki podjazd, po którego przejechaniu wjedziecie na ślad starej trasy.

Po przejechaniu ul. Majowej i Grunwaldzkiej znaleźliśmy w lesie nowy niewielki podjazd, który (jesteśmy pewni) jeszcze ciut urozmaici ściganie!

Kiedy przekroczymy ul. Żeromskiego kierujemy się nad rzekę Świder i tutaj już ostatnia niespodzianka. Wydłużyliśmy przejazd przepięknym singlem nad rzeką! Już tutaj trzeba będzie się dobrze ustawić, bo wyprzedzanie nad Świdrem może być w większości miejsc niewykonalne.

!!!UWAGA!!! Ze względu na długi weekend nad Świdrem może być sporo spacerowiczów i wypoczywających. Zwracamy się do Was ze SZCZEGÓLNĄ prośbą o zachowanie ostrożności i sygnalizowanie pieszym, że nadjeżdżacie. 

Łącznie singiel nad Świdrem wyniósł ponad 4 km! 🙂

Na miejsce zawodów należy dojechać ulicą Majową w Otwocku, jadąc do mementu, kiedy kończy się asfalt. Z ulicy Majowej skręcamy w ul. Krecią (asfaltową) i stamtąd poprowadzą Was drogowskazy do miasteczka zawodów.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 8:00

UWAGA! INNE GODZINY STARTÓW!

09:00 – 10:15
start dystansu JUNIOR + dekoracja
10:30 – 10:45
Rajd LIGUSIA + losowanie drobnych upominków dla dzieci i młodzieży z dystansu JUNIOR i Rajdu LIGUSIA
11:15 – 13:00
start dystansu ADVENTURE + dekoracja
12:00 – 14:45
start dystansu CHALLENGE (przed finiszem dystansu Adventure)  + dekoracja
Podczas, gdy na trasie będą walczyć starsi kolarze w miasteczku zawodów przewidujemy atrakcje dla najmłodszych z okazji DNIA DZIECKA!!!

Długość pętli:

RAJD LIGUSIA – ok. 400 m

JUNIOR – ok 10 km (jedna pętla!)

 

ADVENTURE (1 runda)ok. 23,5 km

Całkowita suma przewyższeń na dystansie wyniesie ok 190 m

CHALLENGE (2 rundy)ok. 47 km

Całkowita suma przewyższeń na dystansie wyniesie ok 380 m

 

 

UWAGA!!! LIMIT WJAZDU NA DRUGĄ RUNDĘ NA DYSTANSIE CHALLENGE – 1 h 35 minut od startu!!!

Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie

Zapisów można dokonywać TUTAJ

NIE MOŻE WAS ZABRAKNĄĆ!!!
Pozdrawiamy
Ekipa M LIGI