26.06 – M LIGA CROSS RUN – 2 etap

To już druga impreza biegowa w ramach M LIGA CROSS RUN

Mińsk Mazowiecki, ul. Stankowizna
Pomnik przyrody – najstarsza sosna w Polsce
Harmonogram!
08:00
Otwarcie Biura Zawodów
09:00 – 10:45
start kategorii Dorośli, Seniorzy (runda krótka – ok 1 km + 2 rundy po ok. 4,5 km – łącznie ok 10 km) oraz Młodzież (1 runda ok 4,5 km)
10:45 – 11:15
start kategorii dzieci starszych
11:15 – 11:30
start najmłodszych dzieci

Piękna trasa, zróżnicowany teren, cudowne lasy Mińska Mazowieckiego! Zapraszamy na drugą imprezę M LIGA CROSS RUN!

Już 26 czerwca zapraszamy do Mińska Mazowieckiego!

Ostatni raz byliśmy tutaj w 2019 roku tylko z kolarzami, niestety covid nie pozwolił nam zorganizować wyścigu w zeszłym sezonie 🙁

Bardzo stęskniliśmy się za tym miejscem, dlatego wracamy do ścigania „wokół najstarszej sosny w Polsce”. Jesteśmy pewni, że biegacze, tak jak kolarze również pokochają to miejsce!

Charakter trasy wydaje się być nieco spokojniejszy od pozostałych tras M LIGI. Pętla jest dłuższa, ale jej mniejsza suma przewyższeń i mniej technicznych fragmentów może napędzić biegaczy do lepszego tempa!

Na trasie jest trochę dłuższych prostych, ale również kręte ścieżki, sztywne podbiegi, sporo zakrętów oraz proste zbiegi, na których trzeba będzie nieco bardziej uważać.

Prosta start/meta umiejscowiona jest na szutrowym dukcie leśnym. Po ok. 200 m biegacze rozpoczną pierwszą sekcję górską, aż do ok 1,7 km, kiedy trasa nieco się uspokoi.

Przez kolejne 1000 m mamy wrażenie, jak byśmy cały czas delikatnie biegli w dół. ścieżki i dukty leśne doprowadzą nas w końcu wprost do rzeki Srebrnej, gdzie na ok. 3,5 km pobiegniemy urokliwą ścieżką nad samą rzeką.

Niespełna 500 m do mety każdego okrążenia trasa poprowadzi obok pomnika przyrody, jakim jest najstarsza sosna w Polsce. Stąd zostanie nam już kilka zakrętów, łagodniejszych podbiegów, żeby z bocznej ścieżki wybiec na szutrową drogę, skąd widać już będzie bramę startową.

Długość pętli wyniesie ok. 4,5 km, a suma przewyższeń to ok. 50 m.

Dla dzieci pętla będzie oczywiście skrócona, ale z nie będzie płaska!

Profil trasy poniżej

Na wyścig najlepiej dojechać wpisując w nawigacji adres: Mińsk Mazowiecki, Stankowizna, a miasteczko zawodów będzie się znajdowało na parkingu leśnym ok. 1,2 km od skrzyżowania z ul. gen. Sosnkowskiego.

Parking dla samochodów będzie umiejscowiony po drugiej stronie ulicy Stankowizna, naprzeciwko rozgrywanego wyścigu dlatego bardzo prosimy o ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę.

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa M Ligi