25.09 – M LIGA XC – 3 etap

Kiedy: 25.09.21

Gdzie: Otwock, góra Meran – ul. Reymonta na wysokości numeru 122

Harmonogram

Najpierw Biegacze
08:00 – Otwarcie Biura Zawodów
09:00 – start kategorii Dorośli, Seniorzy (3 rundy) oraz Młodzież (1 runda)
10:45 – start kategorii dzieci starszych (krótka runda)
11:15 – start najmłodszych dzieci (krótki bieg ok 300m – z podbiegiem pod wydmę)
KOLARZE
11:00 – Otwarcie Biura Zawodów
12:00 – start 1) kategorie KIDS D i C, Juniorka Młodsza + dekoracja i losowanie drobnych nagród – 2 rundy krótsze
12:45 – start 2) kategorie Młodzik/Młodziczka, Junior Młodszy, Juniorka, Elita K. Ladies I i II, Masters II, III, IV + dekoracja – 2 rundy normalne Młodzik/Młodziczka – 5 rund dla pozostałych kategorii
14:15 – start 3) kategorie Junior, Elita M. Masters I – 7 rund normalnych
16:00 – dekoracja + losowanie drobnych upominków

Już po raz ÓSMY!!! spotkamy się w Otwocku na górze Meran!

Zawodnicy, którzy brali udział w poprzednich edycjach na Meranie wiedzą, że jest to jedna z najciekawszych tras całego cyklu. W tym roku trasa jest odrobinę zmodyfikowana, wykorzystamy między innymi fragment trasy przygotowany przez Mateusza Szyszkę, który wytyczył na tym terenie kilka ciekawych odcinków.

Mateusz niestety nie będzie mógł być z nami, ale będziemy trzymać za Niego kciuki podczas wyścigu w Jeleniej Górze podczas pożegnalnej imprezy Mai Włoszczowskiej.

Długość jednej pętli wynosi ok. 3,3 km z sumą przewyższeń niemal 100 m. Trasa jest interwałowa i jest niewiele miejsc, w których da się odpocząć.

Czeka Was kawał dobrego ścigania, sportowa rywalizacja, sprawdzenie swoich sił i umiejętności, ale przed wszystkim świetna zabawa i satysfakcja z ukończenia nietuzinkowego wyścigu!

Dla Dzieciaków z kategorii Kids pętla jak zwykle będzie nieco krótsza i łatwiejsza

Już tradycyjnie na MERANIE powalczycie o ZŁOTE KALESONY w klasyfikacji OPEN Kobiet i mężczyzn w wyścigu nr 2 oraz OPEN w wyścigu nr 3

Na zawody dostaniemy się od ulicy Reymonta na wysokości numeru 122. Na ul. Reymonta po stronie lasu (wzdłuż całej ulicy) będzie można parkować samochody (zwracamy się ze szczególną prośbą o nie zastawianie posesji).

 

Tutaj wszystko się zaczęło, tutaj po raz pierwszy (jeszcze) MAŁA LIGA ujrzała światło dzienne. Dużo na to wskazuje, że (niestety) może być to jedna z ostatnich imprez na Meranie ze względu na plany władz Otwocka, które chcą ten teren przeznaczyć na przestrzeń rekreacyjną z dużym zbiornikiem retencyjnym w miejscu naszej ukochanej polany.

Nie może Was zabraknąć!

To będzie wyjątkowy dzień z dużą ilością atrakcji i specjalnych nagród!